Fotografia që e futi çiftin “në telashe” me ndjekësit e tyre (Foto)

11.04.2019 19:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fotografia që e futi çiftin “në telashe” me ndjekësit e tyre (Foto)

Një çift është vënë nën kritika të ashpra nga përdoruesit e rrjeteve sociale pasi janë paraqitur përmes një fotografie, të cilën e kanë publikuar në Instagram.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, blogerët e udhëtimit, Kelly Castille, 33 dhe Kody Workman, 32 vjeç, të cilët janë me prejardhje nga Bali, por që janë me origjinë nga Luiziana dhe Michigan, kanë ndarë një fotografi dramatike të tyre duke u paraqitur në “Kayon Jungle Resort” në Ubud më 3 prill.

Fotografia tregon se Kelly u përkushtua me guxim nga skajet e një pishine trekatëshe, ndërsa puthi të dashurin Kody, i cili ishte duke qëndruar në ujë dhe duke mbajtur atë nga krahët, duke i lënë këmbët dhe trupin e saj të qëndronin lirshëm.

Por ndërkohë që çifti këmbëngul se ata morën çdo masë paraprake, ndërsa fotografuan imazhin, ata u ballafaquan me një reagim të ashpër nga ndjekësit e Instagram, të cilët i kanë sulmuar ata për të vënë në dukje nevojën e tyre për tu pëlqyer, para sigurisë së tyre.

Madje fotoja ka nxitur një debat të egër në seksionin e komenteve, me shumë njerëz që e vlerësojnë veprimin e çiftit si ‘të rrezikshëm’ dhe ‘budalla’.

Megjithatë, ka pasur edhe nga të tillë të cilët kanë folur duke mbrojtur veprimin e tyre, gjithsesi duke thënë se ata duhet lejuar të bëjnë atë që u pëlqen me kusht që të ndihen të sigurt.

Pas marrjes së një numri të komenteve negative, çifti pastaj vazhdoi për të mbrojtur imazhin, duke këmbëngulur se ata ishin ‘super të ngadalshëm dhe të kujdesshëm’, duke shtuar se ata nuk kishin frikë sepse ata kanë ‘besim të plotë në veprimet e njëri-tjetrit’. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fotografia që e futi çiftin “në telashe” me ndjekësit e tyre (Foto)

Fotografia që e futi çiftin “në telashe” me ndjekësit e tyre (Foto)

Opera 60 vjen me një portofol kriptomonedhash në desktop

Opera 60 vjen me një portofol kriptomonedhash në desktop

Brenda ilustrimit ndodhen edhe dy unaza, vështirë të gjenden në mesin e dasmorëve (Foto)

Brenda ilustrimit ndodhen edhe dy unaza, vështirë të gjenden në mesin e dasmorëve (Foto)

Nesër dalin në shitje Galaxy Fold dhe Galaxy S10 5G

Nesër dalin në shitje Galaxy Fold dhe Galaxy S10 5G

Nga sot mund të ndryshoni emrin tuaj në PlayStation

Nga sot mund të ndryshoni emrin tuaj në PlayStation

E kuptojnë se ishin fotografuar me xhaketa të ngjashme, Merkel dhe May filmohen duke qeshur me këtë veprim (Video)

E kuptojnë se ishin fotografuar me xhaketa të ngjashme, Merkel dhe May filmohen duke qeshur me këtë veprim (Video)

Ambasada e Ekuadorit e “dorëzon”, arrestohet themeluesi i Wikileaks Julian Assange

Ambasada e Ekuadorit e “dorëzon”, arrestohet themeluesi i Wikileaks Julian Assange

70% e hoteleve rrjedhin të dhënat personale

70% e hoteleve rrjedhin të dhënat personale

Së shpejti në Google Docs, Sheets dhe Slides mund të editoni formatet e Microsoft Office

Së shpejti në Google Docs, Sheets dhe Slides mund të editoni formatet e Microsoft Office

Njihuni me procesorët e rinj për telefonët e rangut të mesëm

Njihuni me procesorët e rinj për telefonët e rangut të mesëm

Ju nuk keni më nevojë të hiqni në “mënyrë të sigurtë” një memorie flash USB nga kompjuteri

Ju nuk keni më nevojë të hiqni në “mënyrë të sigurtë” një memorie flash USB nga kompjuteri

Spyware i rrezikshëm nga Android kapërcen në iOS

Spyware i rrezikshëm nga Android kapërcen në iOS

Taksa dixhitale e Francës merr miratimin e parlamentit

Taksa dixhitale e Francës merr miratimin e parlamentit

Firefox me dy funksione kundër shenjave dixhitale të gishtërinjve dhe skripteve kriptografike

Firefox me dy funksione kundër shenjave dixhitale të gishtërinjve dhe skripteve kriptografike

Shqiptarët paguan 10 mln euro taksa për Radio Televizionin Shqiptar në 2018

Shqiptarët paguan 10 mln euro taksa për Radio Televizionin Shqiptar në 2018

“Ylli i Instagramit” filmohet duke qarë, pasi llogaria me mijëra ndjekës i ishte bllokuar – thotë se tanimë ndjehet “e pavlerë” (Video)

“Ylli i Instagramit” filmohet duke qarë, pasi llogaria me mijëra ndjekës i ishte bllokuar – thotë se tanimë ndjehet “e pavlerë” (Video)