Formacionet zyrtare: Prishtina dëshiron rezultat pozitiv ndaj CS Fola Esch

11.07.2018 17:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Formacionet zyrtare: Prishtina dëshiron rezultat pozitiv ndaj CS Fola Esch

CS Fola Esch dhe FC Prishtina zhvillojnë ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Europa League.

Skuadra nga Kosova do të përpiqet të nxjerrë rezultat pozitiv në stadiumin “Emile Mayrisch” para ndeshjes kthyese që zhvillohet pas një jave.

Formacionet e dy skuadrave (Foto: uefa.com)

Formacioni startues i CS Fola Esch: Hym, Dikaba, Bernard, Muharemovic, Kocur, Hadji, Laterza, Kirch, Klapp, Seydi, Chrappan.

Formacioni startues i FC Prishtina: Bekaj, Thaçi, Arago, Dallku, Haliti, Khalid, Korenica, Mankenda, Mustafa, Januzi, Ahmeti.

Theksojmë se kundërshtari i Prishtinës ka arritur të sigurojë pjesëmarrjen në Europa League nëpërmjet vendit të tretë në klasifikimin e kampionatit shtetëror të Luksemburgut, nga 14 skuadra sa ka në ‘National Division’.

Prishtina gjatë stërvitjeve në Emile Mayrisch (Foto: PrishtinaFC.com)

Me 47 pikë, me goldallim +31, 72:41, ka qenë prapa kampionëve të shtetit, Dudelange, me 68 pikë dhe nënkampionit Niedercorn me 63 pikë.

Fola Esch është skuadra e pestë më e suksesshme me shtatë tituj në Luksemburg, por dy prej tyre i ka fituar viteve të fundit si më 2013 dhe 2015 – tituj të vetëm që nuk i ka marrë kampioni i sivjetmë, Dudelange – skuadër kjo e cila nga viti 2000 i ka fituar plotë 14 tituj e ku mbetët mbrapa Jeunesse me 28, rekord të shtetit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Formacioni i javës së XI-të në IPKO Superligë – Fjalën kryesore futbollistët e Gjilanit, vlerësohen edhe ata të Drenicës dhe Ballkanit

Formacioni i javës së XI-të në IPKO Superligë – Fjalën kryesore futbollistët e Gjilanit, vlerësohen edhe ata të Drenicës dhe Ballkanit

Kur mund të blejmë një telefon 5G dhe sa do të kushtojë?

Kur mund të blejmë një telefon 5G dhe sa do të kushtojë?

Pse pasiviteti është më i dëmshëm se duhanpirja

Pse pasiviteti është më i dëmshëm se duhanpirja

Ekskluzive: Zvicra e donte me çdo kusht por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

Ekskluzive: Zvicra e donte me çdo kusht por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

AKEP thirrje për rinovimin e të dhënave për domainet .AL

AKEP thirrje për rinovimin e të dhënave për domainet .AL

Solskjaer: Juventusi është favorit i Ligës së Kampionëve, sidomos tani me Ronaldon

Solskjaer: Juventusi është favorit i Ligës së Kampionëve, sidomos tani me Ronaldon

Paguan 3,600 funte për kamionin e vjetër, çifti investuan 23 mijë tjera dhe e shndërruan në shtëpinë e ëndrrave (Foto)

Paguan 3,600 funte për kamionin e vjetër, çifti investuan 23 mijë tjera dhe e shndërruan në shtëpinë e ëndrrave (Foto)

Çiftet po e duan pozicionin e ri të seksit “Pogo”, ja se si t’a bëni atë

Çiftet po e duan pozicionin e ri të seksit “Pogo”, ja se si t’a bëni atë

Tirana me një hapësirë të re të inovacionit dhe robotikës, Kryebashkiaku Veliaj premton një buxhet të veçantë për këto nisma

Tirana me një hapësirë të re të inovacionit dhe robotikës, Kryebashkiaku Veliaj premton një buxhet të veçantë për këto nisma

Turistja filmon momentin kur leopardi mbyt antilopën për pak sekonda (Video, +18)

Turistja filmon momentin kur leopardi mbyt antilopën për pak sekonda (Video, +18)

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

De Jong e Neves në radarin e Man Cityt

De Jong e Neves në radarin e Man Cityt

Komisioni Evropian hap thirrjen për 22 startupe të Evropës Qendrore dhe Lindore për tju bashkuar Samitit të Startupeve

Komisioni Evropian hap thirrjen për 22 startupe të Evropës Qendrore dhe Lindore për tju bashkuar Samitit të Startupeve

Janë identifikuar gjene të reja të autizmit

Janë identifikuar gjene të reja të autizmit

Allegri publikon listën kundër Unitedit, tri mungesa të rëndësishme te Juve

Allegri publikon listën kundër Unitedit, tri mungesa të rëndësishme te Juve