Formacionet zyrtare, Kolumbi – Angli

03.07.2018 19:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Formacionet zyrtare, Kolumbi – Angli

Kolumbia dhe Anglia do të luftojnë për biletën e fundit që dërgon në çerekfinale.

Të dy kombëtaret kanë treguar formë të mirë në grupe, duke marrë nga dy fitore dhe një humbje.

Kolumbia vjen si lider i grupit, ndërsa Anglia nga vendi i dytë.

Trajneri i Kolumbisë, Jose Pekerman, ka zgjedhur që të luajë në sulm me Radamel Falcaon, ndërsa pas tij do të jenë emra si Juan Cuadrado dhe Quentero.

Vazhdon të mungojë ylli i Kolumbisë, James Rodriguez.

Në anën tjetër Herry Kane do ta udhëheq sulmin e Anglisë i mbështetur nga emra si Sterling, Alli e Lingard.

Porta e Anglisë do të mbrohet nga Pickford, ndërsa formacioni do të jetë 3-5-2.

Skuadra që kalon tutje për kundërshtarë do ta ketë Suedinë që mposhti Zvicrën 1-0. /Telegrafi/


Kolumbia:  Ospina, Arias, Barrios, Sanchez, Falcao, Cuadrado, Mina, Lerma, Mojica, Quintero, D. Sanchez

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Henderson, Alli, Young; Lingard, Sterling; Kane.


 

The post Formacionet zyrtare, Kolumbi – Angli appeared first on Telegrafi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht

Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht

Lideri luan ndaj Gjilanit, 89-shi pret Llapin

Lideri luan ndaj Gjilanit, 89-shi pret Llapin

Pesë dobitë shëndetësore të pastrimit

Pesë dobitë shëndetësore të pastrimit

Futbollistët dhe tifozët me lot në sy, i jepet lamtumira Labinot Harbuzit nga Malmo

Futbollistët dhe tifozët me lot në sy, i jepet lamtumira Labinot Harbuzit nga Malmo

Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat

Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat

Lëndohet Messi, lëshon fushën në pjesën e parë ndaj Sevillas

Lëndohet Messi, lëshon fushën në pjesën e parë ndaj Sevillas

Masturbimi vret 100 njerëz çdo vit, ja si të dalloni "viktimat e kënaqësisë"

Masturbimi vret 100 njerëz çdo vit, ja si të dalloni "viktimat e kënaqësisë"

Kololli vazhdon me formë të lartë dhe gola, shënon edhe ndaj Young Boysit

Kololli vazhdon me formë të lartë dhe gola, shënon edhe ndaj Young Boysit

Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit

Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit

Real Madridi ka marrëveshje me Conten?

Real Madridi ka marrëveshje me Conten?

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Barcelona i kthehet fitores dhe kreut në La Liga pasi mposhtën Sevillan – Katalunasit janë gati për El Clasico   

Barcelona i kthehet fitores dhe kreut në La Liga pasi mposhtën Sevillan – Katalunasit janë gati për El Clasico   

Të gjitha raportimet e para rreth lëndimit të Messit: Mungesa, trajtimi nga klubi, paniku te tifozët, shqetësimi në fytyrën e argjentinasit

Të gjitha raportimet e para rreth lëndimit të Messit: Mungesa, trajtimi nga klubi, paniku te tifozët, shqetësimi në fytyrën e argjentinasit

Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin

Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin

Ja pse një mashkull duhet t’i bëjë masazh partneres së tij

Ja pse një mashkull duhet t’i bëjë masazh partneres së tij

Barcelona konfirmon lëndimin e Messit, ndeshjet që do të mungojë argjentinasi

Barcelona konfirmon lëndimin e Messit, ndeshjet që do të mungojë argjentinasi