Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

18.10.2019 15:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Në njërën prej garave ushtarake më prestigjioze në botë „Cambrian Patrol 19“, ekipi i Forcës së Sigurisë të Kosovës arriti që të rrëmbej Medaljen e Argjendtë, duke u radhitur i dyti në këtë garë.

Gara patrulluese filloi më datën 16 tetor 2019 dhe zgjati 48 orë, pa ndërprerë, ku morën pjesë gjithsej 132 ekipe, prej të cilave 34 ishin nga shtetet e ndryshme.

Kjo është hera e tretë që FSK-ja po merr pjesë në garën ndërkombëtare ushtarake „Cambrian Patrol“, e cila organizohet nga Brigada e Këmbësorisë 160-të e Ushtrisë së Mbretërisë së Bashkuar.

Përveç Republikës së Kosovës, në garën „Cambrian Patrol 19“ në Mbretërinë e Bashkuar, morën pjesë edhe ekipet e forcave të armatosura të vendeve të rajonit, si nga Maqedonia e Veriut, Bosnja e Hercegovina dhe Greqia.

Gara „Cambrian Patrol 19“ është një aktivitet shumë sfidues dhe prestigjioz ushtarak që teston të gjitha aftësitë themelore ushtarake të ushtarit të sotëm, duke rritur aftësinë e udhëheqjes dhe nivelin e qëndrueshmërisë dhe vendosmërisë./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Për 18 vite u mbajt i lidhur me zinxhir në shtëpi, shteti e merr nën kujdes 35 vjeçarin nga Kaçaniku

Për 18 vite u mbajt i lidhur me zinxhir në shtëpi, shteti e merr nën kujdes 35 vjeçarin nga Kaçaniku

Haradinaj: Edi Rama nuk po m’i kthen fjalët as në Whatsapp

Haradinaj: Edi Rama nuk po m’i kthen fjalët as në Whatsapp

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

“Fake news” në gjendje të jashtëzakonshme/ Rama njofton shtesë në ligjin e antishpifjes: Do ketë super-dënime

“Fake news” në gjendje të jashtëzakonshme/ Rama njofton shtesë në ligjin e antishpifjes: Do ketë super-dënime

Vajza bleu veturën Audi dhe e reklamoi në Facebook, hajnat ia vjedhin pak orë më vonë

Vajza bleu veturën Audi dhe e reklamoi në Facebook, hajnat ia vjedhin pak orë më vonë

Sipas analistëve, nëse nuk ka marrëveshje LDK-LVV duhet qeveri kalimtare

Sipas analistëve, nëse nuk ka marrëveshje LDK-LVV duhet qeveri kalimtare

Haziri thotë se LDK e VV janë marrë vesh që autostrada e Dukagjinit të mos ndërtohet

Haziri thotë se LDK e VV janë marrë vesh që autostrada e Dukagjinit të mos ndërtohet

Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin

Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin

Gani Geci: Thaçi më ka thënë në vesh se komunikatën numër 59 e ka shkruar Rexhep Selimi

Gani Geci: Thaçi më ka thënë në vesh se komunikatën numër 59 e ka shkruar Rexhep Selimi

Gjinovci-Jasharajt: Personalisht nuk dini drejtshkrim

Gjinovci-Jasharajt: Personalisht nuk dini drejtshkrim

Rama: Viti 2020, i rindërtimit. Tri lagjet e reja në Tiranë, Durrës e Laç. 20 miliardë lekë nga buxheti

Rama: Viti 2020, i rindërtimit. Tri lagjet e reja në Tiranë, Durrës e Laç. 20 miliardë lekë nga buxheti

Rrezikoni nëse e kombinoni qumështin me këto produkte

Rrezikoni nëse e kombinoni qumështin me këto produkte

Haradinaj: Vuçiq, mohuesi i masakrës së Reçakut që po favorizohet nga BE urren patologjikisht shqiptarët

Haradinaj: Vuçiq, mohuesi i masakrës së Reçakut që po favorizohet nga BE urren patologjikisht shqiptarët

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Prishtina pa ngrohje, kjo është arsye e Termokosit

Prishtina pa ngrohje, kjo është arsye e Termokosit

Arrestohet një shtetas çek në Kosovë

Arrestohet një shtetas çek në Kosovë