Fondacioni “Labinot Tahiri” dhuron 200 pako ushqimore për familjet në nevojë në Mitrovicë

03.04.2020 16:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fondacioni “Labinot Tahiri” dhuron 200 pako ushqimore për familjet në nevojë në Mitrovicë

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në një takim Labinot Tahirin drejtues i Fondacionit “Labinot Tahiri”, i cili ka sjellë një donacion me pako ushqimore në vlerë prej 5 mijë euro, për familjet me asistencë sociale në Komunën e Mitrovicës.

“Ky donacion i dhuruar nga Fondacioni “Labinot Tahiri” për Komunën e Mitrovicës përfshin gjithsej 200 pako ushqimore, me ç’ rast përzgjedhja e familjeve me nevojë sociale do të bëhet nga Drejtoria për Mirëqenie Sociale.

Me këtë rast kryetari Bahtiri falënderoi përzemërsisht drejtuesin e këtij Fondacioni, Labinot Tahirin për punën e palodhshme për tu dalë në ndihmë familjeve në nevojë, duke thënë se falë angazhimit të tyre po arrijnë sado pak të kontribuojnë në zbutjen e gjendjes së vështirë socio-ekonomike në Komunën e Mitrovicës”, thuhet në njoftimin e komunës.

Gjithashtu duke e parë gjendjen e krijuar pas përhapjes së virusit COVID-19 në pjesën veriore të Mitrovicës, kryetari Bahtiri tha se 100 pako ushqimore do të ndahen për banorët shqiptarë në atë pjesë, pasi që kanë me të vërtetë nevojë të ndihmohen në këtë situatë emergjente, dhe se komuna bënë përpjekje maksimale që t’i mbështesë në forma të ndryshme, me qëllim që t’ua lehtësoj jetën atyre.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

Kurti thotë se Grenell e ndërroi qëndrimin e tij ndaj Serbisë pas vizitës në Beograd

Kurti thotë se Grenell e ndërroi qëndrimin e tij ndaj Serbisë pas vizitës në Beograd

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK-ut nxitë dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK-ut nxitë dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Selmanaj: Në raport me Serbinë, Qeveria Kurti i shkaktoi Kosovës dëmet më të mëdha që nga paslufta

Selmanaj: Në raport me Serbinë, Qeveria Kurti i shkaktoi Kosovës dëmet më të mëdha që nga paslufta

Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

Nga një muaj paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje

Nga një muaj paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje

Gruaja nga Dragashi ndërroi jetë, bashkëshorti i saj shërohet nga COVID-19

Gruaja nga Dragashi ndërroi jetë, bashkëshorti i saj shërohet nga COVID-19

Veseli: Heroin Bahri Fazliu, jam krenar që kam bashkëpunuar ngushtë me të

Veseli: Heroin Bahri Fazliu, jam krenar që kam bashkëpunuar ngushtë me të

Deputetja e PDK’së: Emëroi Veljkoviqin në kabinetin e tij, Kurti ka fyer UÇK-në dhe viktimat e luftës

Deputetja e PDK’së: Emëroi Veljkoviqin në kabinetin e tij, Kurti ka fyer UÇK-në dhe viktimat e luftës

Maqedonia e V. përgatitet për zgjedhje në kohë pandemie

Maqedonia e V. përgatitet për zgjedhje në kohë pandemie

Pas deklaratave të Borellit për kufijtë, Gjermania: Një marrëveshje që i kontribuon stabilitetit të rajonit është e mirë për Kosovën

Pas deklaratave të Borellit për kufijtë, Gjermania: Një marrëveshje që i kontribuon stabilitetit të rajonit është e mirë për Kosovën

Doktori amerikan për COVID-19, virale në Facebook pas raportimit të medieve shqipe

Doktori amerikan për COVID-19, virale në Facebook pas raportimit të medieve shqipe

Aeroporti i Shkupit dhe i Ohrit: Përgatitemi për hapje, presim vendimin e autoriteteve

Aeroporti i Shkupit dhe i Ohrit: Përgatitemi për hapje, presim vendimin e autoriteteve

Prishet razia në Vetëvendosje, Kurti e Konjufca mesazhe direkte njëri-tjetrit

Prishet razia në Vetëvendosje, Kurti e Konjufca mesazhe direkte njëri-tjetrit

Kurti dhuron gjak pas apelit se ka mungesë

Kurti dhuron gjak pas apelit se ka mungesë