Flet emigranti 18 vjeçar i burgosur në Hungari: Po trajtohemi si kafshë (Video)

09.03.2015 16:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flet emigranti 18 vjeçar i burgosur në Hungari: Po trajtohemi si kafshë (Video)

Bleron Olluri ka 18 vjet dhe është nga Lipjani. Tash 23 ditë ai po qëndron i mbyllur në burgun e Nyirbatorit në Hungari. Bleroni tregon që se bashku me të janë rreth 50 kosovarë të tjerë.
Lexo më shumë në:

Ata kanë një trajtim të keq nga gardianët e burgut. Gjatë tërë ditës qëndrojnë të mbyllur, ndërsa kanë vetëm një orë mundësi të dalin në oborr i cili është i rrethuar. Bleroni rrëfen se në këtë burg ka edhe të sëmurë dhe ata nuk marrin trajtim mjekësorë. Ky i ri ka kontaktuar edhe me ambasadën e Kosovës në Hungari, por sipas tij ata nuk i kanë dalë në ndihmë dhe nuk kanë qenë në gjendje as t’u a dëgjojnë vuajtjet dhe mundimet qe po i kalon ai me kosovarët e tjerë në këtë burg. Këta të burgosur tash 2 ditë janë në grevë.

Bleroni thotë se ata fyhen e shahen çdo ditë nga rojat e burgut. Në këtë burg sipas Bleronit ka pasur edhe familjarë, gra e fëmijë, shumica janë larguar por beson se kanë mbetur edhe disa familje./Express/

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qeveria e Kosovës: Marrim përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Qeveria e Kosovës: Marrim përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Donika Kadaj-Bujupi nuk kallxon se a do ta votoj Qeverinë Hoti

Donika Kadaj-Bujupi nuk kallxon se a do ta votoj Qeverinë Hoti

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Milaim Zeka thotë se VV po luan me Familjen Jashari përmes Muratit

Milaim Zeka thotë se VV po luan me Familjen Jashari përmes Muratit

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren me prejardhje shqiptare – Antigona bëhet personi i parë që merr “shiritin CdA”

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren me prejardhje shqiptare – Antigona bëhet personi i parë që merr “shiritin CdA”

Krasniqi: Do ta mbështesnim pa kurrfarë rezerve nëse Murat Jasharit do t’i jepej mandati i plotë

Krasniqi: Do ta mbështesnim pa kurrfarë rezerve nëse Murat Jasharit do t’i jepej mandati i plotë

Kosova – Diasporë për Serbinë (VIDEO)

Kosova – Diasporë për Serbinë (VIDEO)

Lutfi Haziri: Po ndërtohet një qeveri të cilës unë nuk i besoj

Lutfi Haziri: Po ndërtohet një qeveri të cilës unë nuk i besoj

Lumir Abdixhiku nuk ka pranuar të jetë ministër në Qeverinë Hoti

Lumir Abdixhiku nuk ka pranuar të jetë ministër në Qeverinë Hoti

13 raste të reja me koronavirus sot, 7 prej tyre në Prishtinë

13 raste të reja me koronavirus sot, 7 prej tyre në Prishtinë

LDK i bën publikë emrat e ministrave në Qeverinë Hoti

LDK i bën publikë emrat e ministrave në Qeverinë Hoti

Kryetari i Ulqinit premton se për turistët këtë vit do të ketë zbritje

Kryetari i Ulqinit premton se për turistët këtë vit do të ketë zbritje

Eksperti gjerman: Po bëhet presion i jashtëzakonshëm për një marrëveshje të ndytë Kosovë -Serbi

Eksperti gjerman: Po bëhet presion i jashtëzakonshëm për një marrëveshje të ndytë Kosovë -Serbi

Nis mbledhja e LDK-së, vendoset për emrat e ministrave

Nis mbledhja e LDK-së, vendoset për emrat e ministrave

Vjosa Osmani shpreh ngushëllime për vdekjen e dy minatorëve

Vjosa Osmani shpreh ngushëllime për vdekjen e dy minatorëve