Flet Bujar Bukoshi lidhur me planin për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

17.08.2019 20:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flet Bujar Bukoshi lidhur me planin për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

Në emisionin e gazetës inFokus, n’Konak, Milaim Zeka hodhi disa akuza të rënda në drejtim të ish kryeministrit të Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshi.

Për të tha që kërkoi vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit, shkruan gazeta inFokus.

Madje, sipas Zekës, këtë kërkesë ia bëri vëllait të Shaip Mujës, ish-aktivistit të ilegales, Shaban Muja.

Gazeta inFokus, bisedoi edhe me këtë të fundit, i cili e dha versionin e tij.

Por, vet Bukoshi pati një përgjigje të shkurtër kur u pyet për akuzat e Milaim Zekës, lidhur me planin për vrasjen e ish presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Fehmi Agani.

“Ja ja, këto janë, ky zotëria i pari, ky që e përmende (fjala është për Milaim Zekën) në fillim, hiqu atij hajvani se hajvan është aj, nuk kam kurrfarë komenti, veç kam koment që është hajvan”, ka thënë Bukoshi.

Ndërsa, përgjigje edhe më të shkurtë pati për deklaratat e Shaban Mujës.

“S’kam me to kurgjo, s’kam pas punë”, deklaroi për gazetën inFokus, Bujar Bukoshi.

Deklaratën e Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka për Bujar Bukoshin mund ta dëgjoni të plotë nga minuta 33 e intervistës së tij në Konak me Kosovë Gjocin. /Gazeta inFokus/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bërnabiq: Nuk është zgjidhje e drejtë nëse Prishtina fiton gjithçka dhe ne i humbim të tëra

Bërnabiq: Nuk është zgjidhje e drejtë nëse Prishtina fiton gjithçka dhe ne i humbim të tëra

KDI: Joserioziteti i deputetëve bëri që Kuvendi të përmbushë vetëm 20 % të agjendës legjislative për vitin 2019

KDI: Joserioziteti i deputetëve bëri që Kuvendi të përmbushë vetëm 20 % të agjendës legjislative për vitin 2019

“Tallava politikë” po konsiderohen vendimet e ministrave në dorëheqje

“Tallava politikë” po konsiderohen vendimet e ministrave në dorëheqje

Flet Bujar Bukoshi lidhur me planin për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

Flet Bujar Bukoshi lidhur me planin për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartë i LDK-së ofroi para për ta vrarë Ibrahim Rugovën e Fehmi Aganin?

E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartë i LDK-së ofroi para për ta vrarë Ibrahim Rugovën e Fehmi Aganin?

Kërkohet që aktivitetet parazgjedhore të partive politike të bëhen në pajtim me ligjin

Kërkohet që aktivitetet parazgjedhore të partive politike të bëhen në pajtim me ligjin

Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Fluks i madh i veturave në Morinë

Fluks i madh i veturave në Morinë

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

Institucionet e drejtësisë përball sfidës për zbardhjen e rastit “Zhvatja”

Institucionet e drejtësisë përball sfidës për zbardhjen e rastit “Zhvatja”

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Termokos: Gypi në lagjen “Dardania” nuk është prishur nga ne

Termokos: Gypi në lagjen “Dardania” nuk është prishur nga ne

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë 63 aksidente në komunikacion

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë 63 aksidente në komunikacion

Haradinaj: Miqtë e kanë pranuar shtetin e Kosovës – s’kemi nevojë të sillemi si protektorat

Haradinaj: Miqtë e kanë pranuar shtetin e Kosovës – s’kemi nevojë të sillemi si protektorat

Kosova nuk ka lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar për Milan Radojciq, i dyshuar për vrasjen e Ivanoviqit

Kosova nuk ka lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar për Milan Radojciq, i dyshuar për vrasjen e Ivanoviqit

Arrestohet e më pas lirohet i dyshuari pasi sulmoi policin në Prishtinë

Arrestohet e më pas lirohet i dyshuari pasi sulmoi policin në Prishtinë