Flamuri i Kosovës, bashkë me flamurin e ISIS i ndaluar në Eurovizion

28.04.2016 23:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flamuri i Kosovës, bashkë me flamurin e ISIS i ndaluar në Eurovizion

Në Shtokholm të Suedisë, ku sivjet do të mbahet festivali më i madh i muzikës “Eurovision” flamuri kosovar është radhitur në mesin e flamujve të ndaluar për t’u valëvitur.

E në mesin e flamujve të ndaluar është përfshirë edhe flamuri i Shtetit Islamik, i njohur si ISIS.

Kjo është bërë e ditur në faqen zyrtare të festivalit. Flamujt e lejuar janë të shteteve pjesëmarrëse, që janë 42, si dhe të shteteve të tjera që janë anëtare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB).

“Flamujt më poshtë në mënyrë specifike janë të ndaluar që të shfaqen në kontestin muzikor Eurovision”, thuhet në mbishkrimin sipër listës së flamujve të ndaluar.

flamujt 1

/rtk/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kaçaniku i tronditur nga humbja e dy policëve, sot në ditë zie

Kaçaniku i tronditur nga humbja e dy policëve, sot në ditë zie

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo takohet me Antoine Griezmann pas fjalëve për laimin te Barcelona

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo takohet me Antoine Griezmann pas fjalëve për laimin te Barcelona

Do ta harroni Shkendije Mujajn, kur ta shihni motrën e saj

Do ta harroni Shkendije Mujajn, kur ta shihni motrën e saj

Plasariti me kokë 51 shalqinj brenda një minute, për të njëjtë kohë theu me dorë 281 arra – në përpjekje të arrijë rekorde botërore (Video)

Plasariti me kokë 51 shalqinj brenda një minute, për të njëjtë kohë theu me dorë 281 arra – në përpjekje të arrijë rekorde botërore (Video)

Vendimi i Trumpit shqetëson aleatët evropianë, zemëron Iranin

Vendimi i Trumpit shqetëson aleatët evropianë, zemëron Iranin

Rafinha: Dua të qëndroj te Interi

Rafinha: Dua të qëndroj te Interi

Topolake dhe veshur në të zeza…Shikoni si duket Xhensila teksa numëron ditët e fundit të pritjes

Topolake dhe veshur në të zeza…Shikoni si duket Xhensila teksa numëron ditët e fundit të pritjes

A ka një moment të duhur për të kryer jashtëqitjen?

A ka një moment të duhur për të kryer jashtëqitjen?

Allegri: Me entuziazëm te fitorja

Allegri: Me entuziazëm te fitorja

E mbuluar me ar, Kim Kardashian na mahniti me veshjen në Met Gala

E mbuluar me ar, Kim Kardashian na mahniti me veshjen në Met Gala

Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë

Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë

Gattuso: Sikurse finalja e Kupës së Botës ndaj Juventusit

Gattuso: Sikurse finalja e Kupës së Botës ndaj Juventusit

Menduat se Kejvina është super sexy…!Tani njihuni me motrën e saj

Menduat se Kejvina është super sexy…!Tani njihuni me motrën e saj

Lundrimi nëpër botë me anijen luksoze:Udhëtimi zgjat 245 ditë, për rezervimin e biletës duhet pasur 75 mijë euro (Foto/Video)

Lundrimi nëpër botë me anijen luksoze:Udhëtimi zgjat 245 ditë, për rezervimin e biletës duhet pasur 75 mijë euro (Foto/Video)

Nëse keni gjithmonë ftohtë, urgjent tek mjeku! Vuani nga këto sëmundje …

Nëse keni gjithmonë ftohtë, urgjent tek mjeku! Vuani nga këto sëmundje …

Zeneli drejt Series A, pas tij Fiorentina dhe Napoli

Zeneli drejt Series A, pas tij Fiorentina dhe Napoli