Fjolla Morina: Për Labinot Tahirin, përmbaju të lutem

04.05.2020 16:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fjolla Morina: Për Labinot Tahirin, përmbaju të lutem

Këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka reaguar ashpër ndaj masave e reja të prezantuara nga Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia.

Ky i fundit theksoi se gjatë vitit 2020 nuk do të ketë organizime të dasmave, koncerteve apo ahengjeve të ngjashme.

Ky vendim ka ngjallur reagime të shumta kryesisht nga këngëtarët e estradës shqiptare, ndër ta edhe Labinot Tahiri.

Reagimi i Labinot Tahiri pas marrjes së vendimit për anulimin e dasmave dhe koncerteve (Foto: SC/Labinot Tahiri/Facebook)

Ish-deputeti dhe njëherish këngëtari përmes një statusi në rrjetin social Facebok, ka qenë kundër këtij vendimi, duke u treguar i revoltuar ndaj kësaj ideje.

Për një kundërshtim të tillë ka reaguar edhe këngëtarja Fjolla Morina, ku përmes rrjetit social Instagram i ka kërkuar kolegut të saj, që ta marrë shtruar këtë gjë.

“Qetësohu artist, mos u merr me llojlloj injorantësh, pylli ka derra kudo! Përmbaju të lutem, je artist me zemër të madhe”, ka shkruar Fjolla në një fotografi të publikuar në InstaStory.

Ferizajasi ndër tjerash, kishte cekur në postimin e tij se këngëtarët kanë marrë kapar dhe nuk mund t’i kthejnë ato, pasi paratë në fjalë i kanë harxhuar. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


130 persona janë në izolim pasi që kanë kontaktuar të infektuarit në fabrikën e tekstilit

130 persona janë në izolim pasi që kanë kontaktuar të infektuarit në fabrikën e tekstilit

Trump, SHBA: E ndërprejmë përfundimisht marrëdhëniet me OBSH’në

Trump, SHBA: E ndërprejmë përfundimisht marrëdhëniet me OBSH’në

Një fjalë shmang Austrinë nga gabimi i madh në buxhetin e vendit

Një fjalë shmang Austrinë nga gabimi i madh në buxhetin e vendit

Fillojnë shkurtimin e stafit linjat ajrore  për shkak të Covid-19

Fillojnë shkurtimin e stafit linjat ajrore për shkak të Covid-19

Muja: Pritjet i kam pasur nga tre gjyqtarë të Kushtetueses

Muja: Pritjet i kam pasur nga tre gjyqtarë të Kushtetueses

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Në SHBA, arrestohet polici që ia vuri gjurin në qafë zezakut

Në SHBA, arrestohet polici që ia vuri gjurin në qafë zezakut

Gashi, Kushtetuesja: Sqaroi se në Kosovë popullin e përfaqëson Kuvendi, e jo Qeveria e Presidenti

Gashi, Kushtetuesja: Sqaroi se në Kosovë popullin e përfaqëson Kuvendi, e jo Qeveria e Presidenti

Borell: BE do të preferonim të ruhet gjendja e tanishme sa u përket kufijve, disa shtete janë kundër çfarëdo lëvizjeje

Borell: BE do të preferonim të ruhet gjendja e tanishme sa u përket kufijve, disa shtete janë kundër çfarëdo lëvizjeje

Mickoski: Të amnistohet nga fiaskoja me Covid-19, dëshiron të më paraqet Zaev që unë kinse jam qeveria e Maqedonisë

Mickoski: Të amnistohet nga fiaskoja me Covid-19, dëshiron të më paraqet Zaev që unë kinse jam qeveria e Maqedonisë

Pacolli: Të sqarohem lidhur me deklaratën për sulm terrorist, u keqinterpretua

Pacolli: Të sqarohem lidhur me deklaratën për sulm terrorist, u keqinterpretua

Tensionet kufitare, kinezët apo indianët kanë gjuajtësit më të mirë?

Tensionet kufitare, kinezët apo indianët kanë gjuajtësit më të mirë?

Agjencia kundër korrupsionit në Serbi: Jemi duke e hetuar Goran Rakiqin

Agjencia kundër korrupsionit në Serbi: Jemi duke e hetuar Goran Rakiqin

PDK në Lipjan: Imri Ahmetin po keqpërdor

PDK në Lipjan: Imri Ahmetin po keqpërdor