Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

26.03.2019 18:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Joe Pitt po luante me të bijën, kur mbeti i hutuar në momentin që ajo tha fjalën e parë që ishte Google – duke bërë që gjiganti i kërkimit në internet, t’i gëzohet shumë këtij rasti.

Ngjarja që u kap nga monitoruesi i dhomës së fëmijëve, në shtëpinë në ndodhet në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara, është bërë viral, duke ngjallur reagime të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Derisa po luante dhe këndonte me beben në krah, babai kërkoi pajisjes nga Google që të lëshonte një këngë. “Hey Google” u dëgjua duke thënë ajo, ndërsa ai u pa që mbeti shumë i hutuar dhe u nis t’i tregonte ngjarjen bashkëshortes.

Marvin Chow që është menaxher i shitjes së produkteve në kompaninë e përmendur, la një mesazh te pamjet, duke i kërkuar Pitt kontakt privat, për shkak se dëshiron t’i bëjë një dhuratë vogëlushes.

“Tregim horror” si dhe “njerëzimi ka marrë fund” ishin dy prej komenteve, të atyre që nuk u impresionuan aspak, madje e konsideruan edhe si reklamë të ulët.

Mirëpo, disa edhe e shikuan me këndin komik, duke e konsideruar si fëmijën që e përshkruan më së miri shekullin XXI, teksa Google duhet t’ia paguajë shkollimin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Aplikacioni Tirana Ime me funksione për matjen e cilësisë së ajrit

Aplikacioni Tirana Ime me funksione për matjen e cilësisë së ajrit

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Vajza e themeluesit të Huawei përdor iPhone, iPad dhe MacBook

Vajza e themeluesit të Huawei përdor iPhone, iPad dhe MacBook

Apple publikoi iOS 12.2 me shërbimin e ri të lajmeve dhe animoji të rinj

Apple publikoi iOS 12.2 me shërbimin e ri të lajmeve dhe animoji të rinj

ICT Awards fton studentët e UBT ti bashkohen edicionit të 7-të garës

ICT Awards fton studentët e UBT ti bashkohen edicionit të 7-të garës

Apple prezanton shërbimin me pagesë të titujve të lojërave Apple Arcade

Apple prezanton shërbimin me pagesë të titujve të lojërave Apple Arcade

Microsoft shton grafikët në makinën llogaritëse të Windows 10

Microsoft shton grafikët në makinën llogaritëse të Windows 10

Një përditësim softueri ka në dorë fatin e njerëzve dhe avionit Boeing 737 Max

Një përditësim softueri ka në dorë fatin e njerëzve dhe avionit Boeing 737 Max

Tashmë mund të krijoni aktivitete në aplikacionin Google Maps

Tashmë mund të krijoni aktivitete në aplikacionin Google Maps

ICT Awards dhe S4J Aftësi për Punë organizuan në qytetin e Vlorës bootkampin e dytë ICTS

ICT Awards dhe S4J Aftësi për Punë organizuan në qytetin e Vlorës bootkampin e dytë ICTS

Bing ka bllokuar 5 milionë reklama për kriptomonedhat në 2018-ën

Bing ka bllokuar 5 milionë reklama për kriptomonedhat në 2018-ën

Përdoruesit e Telegram mund të tërheqin çdo mesazh të dërguar e madje biseda të plota

Përdoruesit e Telegram mund të tërheqin çdo mesazh të dërguar e madje biseda të plota

Tualetet më bizare, rregullime të çuditshme dhe mungesë privatësie (Foto)

Tualetet më bizare, rregullime të çuditshme dhe mungesë privatësie (Foto)

Samsung zbulon datën kur Galaxy Fold do të dalë në shitje në Evropë

Samsung zbulon datën kur Galaxy Fold do të dalë në shitje në Evropë

Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar