Fitoi popullaritet të madh, me formën si grimon fytyrën që të ngjajë si artistet e famshme (Video)

27.02.2018 16:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fitoi popullaritet të madh, me formën si grimon fytyrën që të ngjajë si artistet e famshme (Video)

Vlogerja kineze ka mahnitur ndjekësit e saj, me formën si grimon fytyrën që të ngjajë me artiste të ndryshme perëndimore.

Wang Jiawen shpenzon nga katër orë që të lyej fytyrën, që të duket si Beyonce, Rihanna apo Taylor Swift, ndërsa procesin e punës e poston në rrjetet sociale kineze, transmeton Telegrafi.

Artistja e grimit që është 23-vjeçare, ka mbledhur më se 100 mijë ndjekës në llogarinë e saj, ndërsa përkrahësit vetëm vazhdojnë të shtohen.

Aftësimi saj nuk ka qenë i menjëhershëm, pasi ajo ka kaluar tri vjet tjera për të mësuar bazat e grimit, pastaj për tri vjet të tjera ushtroi që të bënte përvojë.

“Grimi që më bënte të ngjaj si Katy Perry, më dha famë të madhe. Pastaj u interesova, që ta përsosi këtë teknikë” ka thënë Jiawen, që njihet edhe si Shan Shan.

Brenda një muajit, artistja nga Sichaun i Kinës imiton dukjen e rreth nëntë të famshmeve. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bernardo Silva thellon epërsinë e Cityt ndaj Arsenalit

Bernardo Silva thellon epërsinë e Cityt ndaj Arsenalit

Liverpool 4-0 West Ham: Notat e lojtarëve, Mane më i miri

Liverpool 4-0 West Ham: Notat e lojtarëve, Mane më i miri

Bakayoko mbërrin sonte në Milano, të hënën testet mjekësore te Rossonerët

Bakayoko mbërrin sonte në Milano, të hënën testet mjekësore te Rossonerët

Honda nënshkroi para gjashtë ditësh si lojtar me Melbourne Victory, ndërsa sot emërohet trajner dhe menaxher i Kamboxhias

Honda nënshkroi para gjashtë ditësh si lojtar me Melbourne Victory, ndërsa sot emërohet trajner dhe menaxher i Kamboxhias

Milani dhe Roma në ‘luftë’ për Promes

Milani dhe Roma në ‘luftë’ për Promes

Valverde për Superkupën ndaj Sevillas: Ndeshje e vështirë, por me padurim po presim ta fitojmë trofeun e parë

Valverde për Superkupën ndaj Sevillas: Ndeshje e vështirë, por me padurim po presim ta fitojmë trofeun e parë

Guardiola: Emery do ta kthejë Arsenalin në luftë për tituj

Guardiola: Emery do ta kthejë Arsenalin në luftë për tituj

Gattuso: Milani është në rrugën e duhur

Gattuso: Milani është në rrugën e duhur

Maldini: Milanit i duhet kohë për tu rikthyer në nivele të larta

Maldini: Milanit i duhet kohë për tu rikthyer në nivele të larta

Milani i bashkohet garës për Martialin

Milani i bashkohet garës për Martialin

Zyrtare: Sturaro te Sportingu, por transferohet vetëm pasi të shërohet nga lëndimi

Zyrtare: Sturaro te Sportingu, por transferohet vetëm pasi të shërohet nga lëndimi

Real Madridi fiton trofeun Bernabeu pasi mposhti Milanin

Real Madridi fiton trofeun Bernabeu pasi mposhti Milanin

Interi mposht Atletico Madridin në International Champions Cup

Interi mposht Atletico Madridin në International Champions Cup

Tuchel: Neymari është një artist kreativ, do ta lejoj ta bëjë lojën e tij

Tuchel: Neymari është një artist kreativ, do ta lejoj ta bëjë lojën e tij

Vieira: Balotelli dëshiron të largohet nga Nice

Vieira: Balotelli dëshiron të largohet nga Nice

Hekurani dhe Dardani rikthehen bashkë me një baladë ‘Jam mërzit’ (VIDEO)

Hekurani dhe Dardani rikthehen bashkë me një baladë ‘Jam mërzit’ (VIDEO)