Fitoi çmimin e parë në Kampionatin e Magjisë, mahniti të gjithë me ‘zhdukjen’ e letrave (Video)

21.11.2018 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fitoi çmimin e parë në Kampionatin e Magjisë, mahniti të gjithë me ‘zhdukjen’ e letrave (Video)

Eric Chien i ka mahnitur të gjithë me mënyrën se si i ‘zhdukte’ letrat, duke bërë që ai të fitoi çmimin e parë në Kampionatin Botëror të Magjisë.

Të gjithë e dimë se magjia nuk ekziston, por truqet e pashpjegueshme që na mrekullojnë, nuk kemi si t’i quajmë tjetër pos një magji e bukur që na pëlqen ta shohim, transmeton Telegrafi.

Në kampionatin e zhvilluar në Kinë, ku u mblodhën përformues nga mbarë bota, Chien ka fituar si ‘Truku më i mirë” që është edhe çmimi kryesor.

Në anën tjetër, paraqitja tij e titulluar ‘Kordelja’ është bërë virale, duke mbledhë edhe shumë reagime pozitive. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Tinder vazhdon të tërheqë vëmendjen e atyre kërkojnë më shumë sesa miqësi në internet

Tinder vazhdon të tërheqë vëmendjen e atyre kërkojnë më shumë sesa miqësi në internet

Hazard: Kam vendosur për të ardhmen, po pres momentin e duhur për ta bërë të ditur

Hazard: Kam vendosur për të ardhmen, po pres momentin e duhur për ta bërë të ditur

Shoferi i veturës Porsche bllokon dy vende parkingu – të tjerët supozojnë se pse e bëri një gjë të tillë (Foto)

Shoferi i veturës Porsche bllokon dy vende parkingu – të tjerët supozojnë se pse e bëri një gjë të tillë (Foto)

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Zbulim sensacional: Është zbuluar ilaçi i cili u ndihmon meshkujve të bëjnë dashuri katër herë më gjatë!

Zbulim sensacional: Është zbuluar ilaçi i cili u ndihmon meshkujve të bëjnë dashuri katër herë më gjatë!

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

Juventusi dhe Interi udhëheqin garën për Ndombelen

Juventusi dhe Interi udhëheqin garën për Ndombelen