Fisnik ismaili e konfirmon që nuk është më pjesë e PSD’së: Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma

09.10.2019 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fisnik ismaili e konfirmon që nuk është më pjesë e PSD’së: Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma

Anëtari i PSD’së , Fisnik Ismaili, ka dhënë indikacione të qarta që po largohet nga ky subjekt politik.

Para dy ditëve Ismaili duke i kthyer përgjigjen një komentuesi kishte thënë se pas largimit nga Lëvizja Vetëvëndosje është dashur të dorëzojë mandatin dhe të largohet nga jeta politike.

“Një gabimth e kam ba: është dashtë me me dal si deputet i pavarun qatëherë kur dola, me nejtë deri në fund të mandatit edhe mos me e rru për asnjë parti politike ma”, kishte shkruar Ismaili.

Pastaj kishte thënë edhe se nuk kishte rëndësi se a e kishte bërë këtë atëherë apo tash, pasi që përfundimi do të ishte i njëjtë.

Ndërsa tash së fundi, Ismaili kishte shpërthyer me akuza ndaj zyrtarit të VV’së Salih Zyba, pasi ky i fundit kishte krahasuar Shpend Ahmetin me Xhabir Zharkun. Zyba madje e kishte kërcënuar Ahmetin me përndjekje politike.

“Nime duhesh budallë me qenë, me mendue që në fushata dikush e nënçmon veten. Edhe mos më fol në shumës. Nëse unë kam thanë qashtu, gjeje e publikoje. Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma, edhe statusat e mi janë mendime personale, që me mu referue në shumës. A do me ta njehë sa mutin e ka hangër Lëvizja nëpër fushata, që as nuk i afrohet kësaj?”, i kishte shkruar Ismaili një komentuesi.

Po ashtu, ai ka larguar nga faqja e tij në Facebook pozitën e tij si pjesëtar i Këshillit të Përgjithshëm në PSD.

Ismaili ishte njëri prej deputetëve të VV’së që u largua nga ky subjekt pasi që u krijua përçarje rreth pozitës së kryetarit në këtë parti. Ai kishte kandiduar për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD në këto zgjedhje dhe kishte numrin 51 në listë të këtij subjekti por me gjasë nuk ka arritur të marrë votat e nevojshme që për herë të tretë të jetë deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik