Firefox bëhet me pagesë

09.06.2019 19:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Firefox bëhet me pagesë

Mozilla Firefox është një prej shfletuesve më të mirë sot në qarkullim, por CEO i Mozilla Chris Beard la të kuptohej se një version me pagesë i Firefox së shpejti do të jetë i disponueshëm.

Ky version me pagesë do të përfshijë mbase shtojca premium, hapësirë cloud si dhe VPN të integruar. Tetori shihet si një debutim i mundshëm.

Bard gjithashtu tha se çdo gjë që ekziston sot në Firefox, përfshirë kontrollet e shtuara të gjurmimit, do të mbeten falas. Versioni premium do të jetë për ata që kërkojnë diçka më shumë.

Aktualisht Mozilla bën para nga Firefox përmes partneriteteve me motorët e kërkimit si Google apo aplikacione për ruajtjen e lidhjeve si Pocket, por drejtuesit e kompanisë janë të bindur të shtojnë një burim të ri të ardhurash.

Me Chrome, Safari dhe Edge të cilët ofrojnë të gjithë përmirësime të vazhdueshme, Mozilla e di se duhet të punojë më shumë për të mbajtur Firefox në mesin e shfletuesve më të mirë.

Këtë vit Firefox nuk ka qëndruar në aspak në vend duke sjellë më shumë kontroll mbi privatësinë dhe më shumë performancë. Koleksioni i madh i shtojcave të Firefox është një tjetër arsye për ta përdorur shfletuesin si kryesor. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve