Finalja e parë e arritur, Armend Dallku në vitin e parë si trajner

17.06.2020 22:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Finalja e parë e arritur, Armend Dallku në vitin e parë si trajner

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka folur pas kalimit të klubit kryeqytetas në finalen e madhe të Kupës së Kosovës.

Prishtina ka arritur në finale të Kupës së Kosovës pasi ka eliminuar Drenicën me rezultat përfundimtar 6:2.

Kjo është finalja e 10-të për Prishtinën në Kupën e Kosovës, ndërsa e para për Armend Dallkun si trajner.

“Viti i parë, finalja e parë, ndoshta nuk e kam pritur në fillim, por në bazën e asaj se si është shfaqur ekipi, gjithmonë në rritje e sipër, normalisht që kam filluar të besoja dhe tani ky besim u bë realitet”, ka thënë fillimisht Dallku për faqen zyrtare të klubit.

“Jemi në finale të cilën gjithmonë e kemi potencuar se aty duam të gjendemi. Tani të gjitha forcat tona do të jenë të përqendruara në kampionat”.

Festa e lojtarëve të Prishtinës pas golit të Leonit Abazit(Foto: FC Prishtina/Facebook)

“Sa për ndeshje, ndoshta dikush nuk e ka pritur, por ne pavarësisht rezultatit nuk e kemi lejuar kundërshtarin që të na rrezikonte, sidomos në pjesën e parë, sepse kjo pjesë ishte shumë e rëndësishme, sepse në rastin më të keq sikur të pësonim gol do të hynim në presion. Kështu që vendosëm presing të lartë duke mos i lejuar kundërshtarit asnjë mundësi”.

“Ndërsa në pjesën e dytë e menaxhuam lojën duke i dhënë njëkohësisht mundësi dy futbollistëve nga shkolla, Zhurit -ndeshjen e dytë dhe Dushit – debutimin, të cilëve iu uroj të gjitha të mirat në karrierë”, përfundoi trajneri i Prishtinës.

Ndryhe, Dallku sot e ka udhëhequr skuadrën në ndeshjen e 25-të dhe që në vitin e tij të parë në krye të klubit më të madh në vend ka siguruar finalen e Kupës.

Dallku në 25 ndeshje (20 kampionale dhe 5 për Kupë) ka arritur 18 fitore, 4 barazime dhe vetëm 3 humbje me goldallim +40, 55:15.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në Vushtrri dënohen 57 qytetarë dhe 4 lokale për mosrespektim të masave anti-Covid

Në Vushtrri dënohen 57 qytetarë dhe 4 lokale për mosrespektim të masave anti-Covid

Sela: Sot do të rivendoset demokracia dhe do t’i jepet fund monizmit 18 vjeçar

Sela: Sot do të rivendoset demokracia dhe do t’i jepet fund monizmit 18 vjeçar

Hoti në takim me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi – flasin për procesin e liberalizimit të vizave

Hoti në takim me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi – flasin për procesin e liberalizimit të vizave

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Rezultate pozitive: Vaksina britanike e ka nxitur prodhimin e antitrupave kundër koronavirusit

Rezultate pozitive: Vaksina britanike e ka nxitur prodhimin e antitrupave kundër koronavirusit

Bllokohen llogaritë bankare të Telekomit, Sindakata paralajmëron protesta

Bllokohen llogaritë bankare të Telekomit, Sindakata paralajmëron protesta

Konfirmohen edhe 119 raste me COVID-19 në Kosovë

Konfirmohen edhe 119 raste me COVID-19 në Kosovë

Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

31 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Prizrenit, dy të intubuar dhe 31 të tjerë po presin rezultatet e testimit

31 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Prizrenit, dy të intubuar dhe 31 të tjerë po presin rezultatet e testimit

Nis ndërtimi i xhamisë qendrore në Prishtinë

Nis ndërtimi i xhamisë qendrore në Prishtinë

Von Cramon: Kosovarët e kanë merituar liberalizimin e vizave

Von Cramon: Kosovarët e kanë merituar liberalizimin e vizave

Vogel nuk pret ndonjë marrëveshje në takimin e nesërm Kosovë-Serbi

Vogel nuk pret ndonjë marrëveshje në takimin e nesërm Kosovë-Serbi

Krasniqi zotohet se prodhimet vendore do t’i ketë prioritet

Krasniqi zotohet se prodhimet vendore do t’i ketë prioritet

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare

PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare