Fillimi i Vitit të Ri, japonezët përshëndesin perandorin e tyre

02.01.2018 22:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fillimi i Vitit të Ri, japonezët përshëndesin perandorin e tyre

Perandori japonez Akihito u prit të martën me brohoritje nga mijëra dashamirës në Pallatin Perandorak me rastin e fillimit të Vitit të Ri.

84-vjeçari Akihito, i cili vitin e ardhshëm do t’i dorëzojë fronin djalit të tij, përshëndeti dashamirësit gjatë fjalimit të tij të përvitshëm në prani të Perandoreshës Michiko.

Të pranishëm ishin edhe Princi i kurorës Naruhito dhe gruaja e tij.

Fillimi i Vitit të Ri ofron një mundësi të rrallë për publikun japonez që të përshëndesë perandorin në territorin e pallatit të tij. Ngjarja e këtij viti pritej të tërhiqte edhe më shumë njerëz sesa zakonisht për shkak të largimit të pritshëm të perandorit për shkak të moshës dhe problemeve shëndetësore.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Të hënën në Gjilan nis faza e dytë e dezinsektimit hapësinor

Të hënën në Gjilan nis faza e dytë e dezinsektimit hapësinor

S’ka marrëveshje të koalicionit për dialogun me Serbinë, Sherifi demanton raportimet

S’ka marrëveshje të koalicionit për dialogun me Serbinë, Sherifi demanton raportimet

Paraburgim të dyshuarit për falsifikimin e vendimeve të invalidëve të UÇK-së

Paraburgim të dyshuarit për falsifikimin e vendimeve të invalidëve të UÇK-së

Shala: Gjykata e Apelit për gjashtë muaj, ka zgjidhur mbi gjashtë mijë lëndë

Shala: Gjykata e Apelit për gjashtë muaj, ka zgjidhur mbi gjashtë mijë lëndë

“Putini është armik i Amerikës”

“Putini është armik i Amerikës”

Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Bytyqi: Kosova do të marrë pjesë në “Erasmus+” e barabartë me të gjitha shtetet e BE-së

Bytyqi: Kosova do të marrë pjesë në “Erasmus+” e barabartë me të gjitha shtetet e BE-së

Haradinaj për procesin e vizave: Po rritet presioni në një proces të rëndë

Haradinaj për procesin e vizave: Po rritet presioni në një proces të rëndë

E pafalshme, LDK s’e thotë asnjë fjalë për një ligj të rëndësishëm

E pafalshme, LDK s’e thotë asnjë fjalë për një ligj të rëndësishëm

Kurti viziton Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë

Kurti viziton Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë

Haradinaj flet për takimin me Radoiçiqin

Haradinaj flet për takimin me Radoiçiqin

Haradinaj thotë se Qeveria që ai drejton ka dinamikën më të lartë të punës

Haradinaj thotë se Qeveria që ai drejton ka dinamikën më të lartë të punës

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit në Graçanicë

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit në Graçanicë

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Haradinaj, Veseli e Apostolova flasin për Reformën në Administratë Publike

Haradinaj, Veseli e Apostolova flasin për Reformën në Administratë Publike