FIFA publikon tre trajnerët kandidat për më të mirin e vitit 2017 (Foto)

22.09.2017 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
FIFA publikon tre trajnerët kandidat për më të mirin e vitit 2017 (Foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë FIFA, ka publikuar edhe emrat e tre kandidatëve për trajnerin më të mirë të vitit.

FIFA do të jap çmimin ‘FIFA men’s coach’ për vitin 2017 dhe në mesin e tre kandidatëve janë dy italianë.

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ishte më meritori që skuadra e tij fitoi titullin në Serie A dhe Kupën e Italisë.

Allegri udhëhoqi skuadrën e tij edhe drejt finales së Ligës së Kampionëve ku pësoi nga Real Madridi.

Ndërkohë italiani tjetër është Antonio Conte që theu gjitha parashikimet në kampionatin anglez.

Conte udhëhoqi Chelsean të shpallet kampione e Anglisë edhe pse skuadra nga Londra fillimisht nuk ishte favorite.

Emri i tretë është ai i trajnerit francez Zinedin Zidane që vazhdoi me mrekulli me klubin Real Madrid.

Zidane fitoi titullin e kampionit në Spanjë por edhe Ligën e Kampionëve për herë të dytë në karrierë si trajner. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pse ‘dridhemi’ kur fillon të na zërë gjumi

Pse ‘dridhemi’ kur fillon të na zërë gjumi

Shikoni çfarë ka bërë Rezarta Shkurta për të realizuar një foto

Shikoni çfarë ka bërë Rezarta Shkurta për të realizuar një foto

Miu i uritur mposhti gjarprin, e tërhoqi të lënduar në shkurre (Video)

Miu i uritur mposhti gjarprin, e tërhoqi të lënduar në shkurre (Video)

Kapiteni i Nigerisë, Obi Mikel zbulon dramën familjare: Ma kidnapuan babanë para ndeshjes me Argjentinën

Kapiteni i Nigerisë, Obi Mikel zbulon dramën familjare: Ma kidnapuan babanë para ndeshjes me Argjentinën

Oriola Marashi kthehet e çuditshme, shikoni si ka ndryshuar

Oriola Marashi kthehet e çuditshme, shikoni si ka ndryshuar

Vjedhjet e monedhave kriptografike 3 herë më të larta në 2018-ën

Vjedhjet e monedhave kriptografike 3 herë më të larta në 2018-ën

Lojtari i Danimarkës që e humbi penalltinë e fundit ndaj Kroacisë është kërcënuar me vdekje

Lojtari i Danimarkës që e humbi penalltinë e fundit ndaj Kroacisë është kërcënuar me vdekje

Astrologe Meri zbulon shenjat më fatlume të muajit Korrik

Astrologe Meri zbulon shenjat më fatlume të muajit Korrik

Kjo është arsyeja përse dobësohemi më shpesh gjatë verës dhe jo në stinët e tjera

Kjo është arsyeja përse dobësohemi më shpesh gjatë verës dhe jo në stinët e tjera

Ua mori virgjërinë nxënësve, 15 vjet burg për mësuesen

Ua mori virgjërinë nxënësve, 15 vjet burg për mësuesen

Notat e lojtarëve, Kolumbi 1–1 Angli: Trippier lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Kolumbi 1–1 Angli: Trippier lojtar i ndeshjes

Demi Rose pa të brendshme, super seksi me veshjen plot lule

Demi Rose pa të brendshme, super seksi me veshjen plot lule

Me dhe pa makijazh, transformimi mbresëlënës (Foto/Video)

Me dhe pa makijazh, transformimi mbresëlënës (Foto/Video)

Xiaomi përditëson 35 modele në MIUI 10

Xiaomi përditëson 35 modele në MIUI 10

Anglia kalon në çerekfinale të Botërorit

Anglia kalon në çerekfinale të Botërorit

Ngec në mes të koncertit, këngëtarja e njohur kthen të pasmet bombastike kah publiku

Ngec në mes të koncertit, këngëtarja e njohur kthen të pasmet bombastike kah publiku