Ferizaj ndërmerr edhe tri veprime për parandalimin e koronavirusit

17.03.2020 16:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ferizaj ndërmerr edhe tri veprime për parandalimin e koronavirusit

Komuna e Ferizajt ka ndërmarr edhe tri veprime efektive për të parandaluar paraqitjen e përhapjen eventuale të virusit COVID-19 apo i njohur si koronaVirus-i.

Këto janë tri masat e ndërmarra:

1. Dezinfektuam me preparate kimike, higjienike, sheshet e rrugët kryesore të Ferizajt;

2. Ndaluam qarkullimin e taksive që operojnë në territorin e Ferizajt si dhe të tjerave që frekuentojnë në kufijtë tonë administrativ, për të pamundësuar efektivisht ekspozimin ndaj rrezikut.

3. Mobilizova kryetarët e fshatrave e bashkësive lokale për të identifikuar bashkëqytetarët potencialisht të afektuar apo afektueshëm nga ky virus, kryesisht mërgimtarët e ardhur këto ditë si dhe përçimin e mesazhit se lëvizjet, daljet e paarsyeshme duhet të kursehen maksimalisht.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Haziri apelon të gjitha ata që kanë pasur kontakte me të infektuarit e Topanicës, t’i lajmërojnë organet dhe të vetizolohen

Haziri apelon të gjitha ata që kanë pasur kontakte me të infektuarit e Topanicës, t’i lajmërojnë organet dhe të vetizolohen

Kështu luftohet virusi korona në këtë shtet

Kështu luftohet virusi korona në këtë shtet

Grupi 6 Plus: Përkrahim krijimin e qeverisë së re

Grupi 6 Plus: Përkrahim krijimin e qeverisë së re

Në Maqedoni pezulohet puna e përmbaruesve

Në Maqedoni pezulohet puna e përmbaruesve

Numri me Coronavirus në Shqipëri shkon në 277

Numri me Coronavirus në Shqipëri shkon në 277

Haradinaj: AAK s’ka kushte, tash përkrahim një Qeveri edhe nëse s’jemi pjesë e saj

Haradinaj: AAK s’ka kushte, tash përkrahim një Qeveri edhe nëse s’jemi pjesë e saj

Në Spanjë kanë mbetur pa punë 900 mijë persona nga përhapja e koronavirusit

Në Spanjë kanë mbetur pa punë 900 mijë persona nga përhapja e koronavirusit

Kinolli: Jemi për formimin e një qeverie të re, në këtë situatë nuk është koha për zgjedhje

Kinolli: Jemi për formimin e një qeverie të re, në këtë situatë nuk është koha për zgjedhje

IMK kërkesë Qeverisë që të mbështeten mediat

IMK kërkesë Qeverisë që të mbështeten mediat

Fillon takimi Thaçi-Haradinaj

Fillon takimi Thaçi-Haradinaj

MSh pranon donacion për pacientët me fibrozë cistike

MSh pranon donacion për pacientët me fibrozë cistike

Coronavirusi, sa janë të vlefshme maskat?

Coronavirusi, sa janë të vlefshme maskat?

Limaj pas takimit me Thaçin: Të shmangen zgjedhjet, kemi disa kushte për t’u bërë pjesë e Qeverisë

Limaj pas takimit me Thaçin: Të shmangen zgjedhjet, kemi disa kushte për t’u bërë pjesë e Qeverisë

Gjilan, apel për të zbatuar këshillat e mjekëve

Gjilan, apel për të zbatuar këshillat e mjekëve

140 raste me koronavirus në Mal të Zi

140 raste me koronavirus në Mal të Zi