Ferizaj ndan 10 mijë euro për zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

29.11.2019 17:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ferizaj ndan 10 mijë euro për zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Anëtarët e Kuvendit të Komunës të Ferizajt, u mblodhën sot në seancën e rregullt mujore, ku në shenjë solidariteti me banorët e zonave të prekura nga tërmeti në Shqipëri, kanë ndarë 10,000 euro.

Seanca nisi me një minutë heshtje dedikuar viktimave që shkaktoi tërmeti ditë më parë në Shqipëri. Me propozimin e kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, u fut edhe një pikë e re e rendit të ditës, që ka të bëj me ndihmën në vlerë financiare prej 10,000 eurove për banorët e zonave të prekura nga tërmeti në Shqipëri.
Sipas njoftimit të komunës, arsyetimin e kësaj pike e bëri drejtorja e Financave, Sebahate Ajeti Sadiku e cila tha se me autorizimin e kryetarit të Komunës dhe miratimin nga Kuvendi, përkundër vështirësive buxhetore që ka Komuna e Ferizajt, në shenjë solidariteti me banorët e zonave të prekura nga tërmeti, ndahen 10,000 euro, si vazhdimësi e mbështetjes që ka dhënë Komuna e Ferizajt për këtë qëllim, duke ndihmuar, organizuar e mbështetur drejtpërdrejt grupet e ndryshme komunitare.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Michel kërkon një marrëveshje për Fondin e Rimëkëmbjes në samitin e BE-së

Michel kërkon një marrëveshje për Fondin e Rimëkëmbjes në samitin e BE-së

​Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare kërkon themelimin e një tribunali për gjykimin e krimeve serbe në Kosovë

​Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare kërkon themelimin e një tribunali për gjykimin e krimeve serbe në Kosovë

Numërohen mbi 90% të votave në Maqedoninë e Veriut

Numërohen mbi 90% të votave në Maqedoninë e Veriut

Ahmeti: Morëm 100 mijë vota, kemi 12 deputetë

Ahmeti: Morëm 100 mijë vota, kemi 12 deputetë

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Disa nga rregullat për të qenë menaxher i suksesshëm

Disa nga rregullat për të qenë menaxher i suksesshëm

Presidenti Thaçi edhe sot vazhdon intervistimin në Hagë

Presidenti Thaçi edhe sot vazhdon intervistimin në Hagë

Sela: Haraçina u kthye në bastion të shqiptarëve, fitojmë edhe në shumë komuna të tjera

Sela: Haraçina u kthye në bastion të shqiptarëve, fitojmë edhe në shumë komuna të tjera

Takimi Hoti-Vuçiq në ora 16:00

Takimi Hoti-Vuçiq në ora 16:00

Beqaj: Gjykata Speciale do ketë pasoja në pastrimin e spektrit politik

Beqaj: Gjykata Speciale do ketë pasoja në pastrimin e spektrit politik

SHBA: Pritet shqyrtimi i projektligjit që u ndalon punonjësve federalë përdorimin e TikTok

SHBA: Pritet shqyrtimi i projektligjit që u ndalon punonjësve federalë përdorimin e TikTok

Paçarizi: Hoti është legjitim por i pafuqishëm përballë Vuçiqit në dialog

Paçarizi: Hoti është legjitim por i pafuqishëm përballë Vuçiqit në dialog

Rreth 60% të votave të numëruara: LSDM 36.78%, BDI 10.34%

Rreth 60% të votave të numëruara: LSDM 36.78%, BDI 10.34%

Deputeti i VV’së thotë se Thaçi nuk është dashur të shkonte në Hagë si president i Kosovës

Deputeti i VV’së thotë se Thaçi nuk është dashur të shkonte në Hagë si president i Kosovës

Irlanda shtyn fazën e fundit e lehtësimit të kufizimeve nga rritja e rasteve me COVID-19

Irlanda shtyn fazën e fundit e lehtësimit të kufizimeve nga rritja e rasteve me COVID-19

Kadrijaj: Votova kundër Gjykatës Speciale, do të votoja edhe për zhbërjen e saj

Kadrijaj: Votova kundër Gjykatës Speciale, do të votoja edhe për zhbërjen e saj