Ferizaj mbështet me nga 100 euro nënat që lindin fëmijë nga janari i 2018-s

03.08.2017 08:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ferizaj mbështet me nga 100 euro nënat që lindin fëmijë nga janari i 2018-s

Ekzekutivi i Komunës së Ferizajt ka vendosur të alokojë nga 100 euro për çdo nënë, e cila do të lindë fëmijë nga janari i vitit 2018 shkruan sot Koha Ditore.

Ky propozim vendim tashmë është bërë publikë edhe nga kryesuesja e grave në Kuvendin Komunal të Ferizajt, Hysnije Mustafa-Shamolli, por njëkohësisht vendimi është futur edhe në draft-buxhetin e vitit 2018.

Kryesuesja e grave në Kuvendin Komunal të Ferizajt, Hysnie Mustafa-Shamolli, ka thënë se për këtë projekt grupi i grave kanë punuar mjaft shumë, andaj shpreson se do të përkrahet edhe nga këshilltarët e KK-së.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetar/e dhe  praktikant
artikull i sponzorizuar


Prishtina pa ujë me gjithë premtimet për furnizim 24 orë

Prishtina pa ujë me gjithë premtimet për furnizim 24 orë

Ndizet zjarri në Batllavë

Ndizet zjarri në Batllavë

Ngec zhvillimi ekonomik në Gjilan

Ngec zhvillimi ekonomik në Gjilan

Prishtina pa 4 zyrtarë të lartë, s’dihen emrat e zëvendësuesve të tyre

Prishtina pa 4 zyrtarë të lartë, s’dihen emrat e zëvendësuesve të tyre

Ferizaj mbështet me nga 100 euro nënat që lindin fëmijë nga janari i 2018-s

Ferizaj mbështet me nga 100 euro nënat që lindin fëmijë nga janari i 2018-s

Komunat mashtrojnë qytetarët në prag të zgjedhjeve lokale

Komunat mashtrojnë qytetarët në prag të zgjedhjeve lokale

7 mijë mungesa të paarsyeshme në shkolla të mesme të Gjilanit

7 mijë mungesa të paarsyeshme në shkolla të mesme të Gjilanit

Gjilani me aktivitete të ndryshme për mërgimtarët

Gjilani me aktivitete të ndryshme për mërgimtarët

Rrëfimi i familjarëve për viktimat e aksidentit: Ata nuk kanë qenë shpejt e as s’kanë pi alkool

Rrëfimi i familjarëve për viktimat e aksidentit: Ata nuk kanë qenë shpejt e as s’kanë pi alkool

Varrosen viktimat e aksidentit, familjarët lënë fajtor mos-ndriçimin e rrugës

Varrosen viktimat e aksidentit, familjarët lënë fajtor mos-ndriçimin e rrugës

Thriller në Gjakovë: Punësoi vrasësin e tij dhe vdiq duke tentuar pengimin e vetëvrasjes së tij

Thriller në Gjakovë: Punësoi vrasësin e tij dhe vdiq duke tentuar pengimin e vetëvrasjes së tij

Këta janë personat e vrarë në Gjakovë

Këta janë personat e vrarë në Gjakovë

Vdes 12 vjeçari i aksidentuar në Koshare të Ferizajt

Vdes 12 vjeçari i aksidentuar në Koshare të Ferizajt

Rotaraktorët ndihmojnë projektin e IQZH-së për skamnorë

Rotaraktorët ndihmojnë projektin e IQZH-së për skamnorë

Vdekje e dyshimtë në Viti

Vdekje e dyshimtë në Viti

Punëtori “Informimi i prindërve, fëmijët me probleme në të folur”

Punëtori “Informimi i prindërve, fëmijët me probleme në të folur”