Ferguson: Ky lojtar e meriton “Topin e Artë” (Foto)

31.10.2016 13:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ferguson: Ky lojtar e meriton “Topin e Artë” (Foto)

Alex Ferguson ka thënë se Cristiano Ronaldo meriton ta fitojë Topin e Artë para Lionel Messit e Antoine Griezmann

Ish-trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, mendon se ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, me të cilin ka punuar për shtatë vite te “Djajtë e Kuq”, meriton ta fitojë “Topin e Artë”, shkruan “Marca”, përcjell Gazeta Express.

“Nuk shoh asnjë lojtarë më të mirë që ta fitojë Topin e Artë”, tha Ferguson pasi u pyet nëse Ronaldo e meriton këtë çmim, transmeton Gazeta Express.

“Arritjet e tij janë të pakrahasueshme. Ai pati një vit të mrekullueshëm, duke fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian me Portugalinë. Edhe përkundër se mungoi në finale, ishte më meritorët që ata shkuan atje, dhe e fituan krejtësisht atë”, shtoi Ferguson.

“Nuk jam i befasuar aspak me këto që ka arritur Cristiano Ronaldo. E kam pasur atë nën urdhëratë e mia si 17-vjeçar, dhe kam parë se si u shndërrua në më të mirin në botë”, theksoi Fergi.

“Fillimisht mendoj se disa lojtarë nga natyra janë tejet të mirë, por Ronaldo është këtu falë profesionalizmit edhe punës së palodhshme. Dëshira e tij për të qenë më i mirë dhe mënyra e trajnimit, me të vërtetë ishin impresionuese”, vijoi Ferguson në intervistën e gjatë për “Marca”.

Kjo dëshirë vazhdon ta mbajë atë në majë të futbollit. Ai është shembull për lojtarët e rinj”, përfundoi Ferguson. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Houstoni triumfon kundër Dallasit, James Harden i pandalshëm

Houstoni triumfon kundër Dallasit, James Harden i pandalshëm

Kështu duket i vogli i peshkaqenit, ende pa lindur! (Video)

Kështu duket i vogli i peshkaqenit, ende pa lindur! (Video)

Nëse flini më pak se shtatë orë, jeni në rrezik nga kanceri

Nëse flini më pak se shtatë orë, jeni në rrezik nga kanceri

Krijuesi i programit hileqar të GTA Online dënohet me 150,000 dollarë dëmshpërblim

Krijuesi i programit hileqar të GTA Online dënohet me 150,000 dollarë dëmshpërblim

“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)

“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)

Angjina me qelb “godet” veshkat, nyjat dhe zemrën

Angjina me qelb “godet” veshkat, nyjat dhe zemrën

Martial: Më lehtë me Solskjearin, sulmojmë më shumë

Martial: Më lehtë me Solskjearin, sulmojmë më shumë

Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve

Xiaomi do të lërë gjurmë këtë vit me kamerat e smartfonëve

Kurdisjet në futbollin e Kosovës, tani çdo ndeshje monitorohet nga pesë kompani të angazhuara nga UEFA

Kurdisjet në futbollin e Kosovës, tani çdo ndeshje monitorohet nga pesë kompani të angazhuara nga UEFA

Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”

Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

A do të prezantojë Samsung telefonin me ekran me palosje javën e ardhshme?

A do të prezantojë Samsung telefonin me ekran me palosje javën e ardhshme?

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor