Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

23.05.2020 13:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Vedat Muriqi ka kompletuar transferimin te Fenerbahce në verën e vitit 2019 nga Rizespor për 3,5 milionë euro.

Sulmuesi nga Kosova ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve në klub, bashkëlojtarëve, stafit teknik, presidencës dhe tifozëve.

Prizrenasi falë golave të shumtë dhe asistimeve është bërë idhull i ri për tifozët e Fenerit.

Por duket se klubi nga Stambolli është dashuruar me lojtarët nga Kosova, pasi tani po synon transferimin e Florent Hadergjonajt.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës është i huazuar momentalisht tek skuadra tjetër nga Stambolli, Kasimpasa nga Huddersfield.

Fenerbahce edhe më parë e ka kërkuar Hadergjonajn, por duket se tani është gati ta transferojë atë pasi Mauricio Isla do të largohet në fund të sezonit

Gjiganti turk e ka parë nga afër lojën e Hadergjonajt, i cili ka shkëlqyer me tu bashkuar me Kasimpasan në janar nga Huddersfield.

25-vjeçari ka luajtur gjashtë ndeshje me Kasimpasan, ndërsa me t’iu bashkuar bardhekaltërve problemet në mbrojtje për ta morën fund.

Kontrata aktuale e deçanasit me Huddersfieldin skadon në verën e vitit 2021, ndërsa Fenerbahce është gati të shpenzojë rreth tre milionë euro për transferimin e përhershëm të Hadergjonajt. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Bashkëshorti i ministres e ish-avokati fyejnë qytetarët, ‘Prostitutë e neveritshme’

Bashkëshorti i ministres e ish-avokati fyejnë qytetarët, ‘Prostitutë e neveritshme’

Në mesin e shekullit XX-të mjerimi i Kosovës, Der Spiegel: 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

Në mesin e shekullit XX-të mjerimi i Kosovës, Der Spiegel: 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

Pamjet nga momenti i tmerrshëm i përplasjes së avionit

Pamjet nga momenti i tmerrshëm i përplasjes së avionit

Opozita kërkoi takim të hënën për Reformën Zgjedhore, ndërsa salla rezervohet për të martën nga OSBE

Opozita kërkoi takim të hënën për Reformën Zgjedhore, ndërsa salla rezervohet për të martën nga OSBE

1-vjeç por ka mbi 1.3 milion ndjekës, vogëlushin që po ‘thyen’ Instagramin

1-vjeç por ka mbi 1.3 milion ndjekës, vogëlushin që po ‘thyen’ Instagramin

Vetëvendosje akuzon Lidhjen Demokratike të Kosovës se po synon presidentin Thaçi ta mbajë në krye të shtetit edhe për pesë vite

Vetëvendosje akuzon Lidhjen Demokratike të Kosovës se po synon presidentin Thaçi ta mbajë në krye të shtetit edhe për pesë vite

Është gjendur i vdekur një shtetas i huaj në Prizren

Është gjendur i vdekur një shtetas i huaj në Prizren

Franca dhe Gjermania: Jemi kundër një marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi

Franca dhe Gjermania: Jemi kundër një marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi

Komunat: Kërkojmë shkurtimin e fazës së dytë të masave ndaj coronavirusit

Komunat: Kërkojmë shkurtimin e fazës së dytë të masave ndaj coronavirusit

Llapjani rrah bashkëshorten

Llapjani rrah bashkëshorten

Tërnava: Nuk do të ketë falje të namazit të Bajramit nëpër xhami apo sheshe

Tërnava: Nuk do të ketë falje të namazit të Bajramit nëpër xhami apo sheshe

Iu gjet marihuanë, arrestohet një person nga Policia

Iu gjet marihuanë, arrestohet një person nga Policia

U nxor i gjallë nga aeroplani i rrëzuar në Pakistan, tregon tmerrin që përjetoi në momentin e përplasjes

U nxor i gjallë nga aeroplani i rrëzuar në Pakistan, tregon tmerrin që përjetoi në momentin e përplasjes

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën

Kryetari Muharremaj: Dy rastet e reja nga Suhareka janë policë dhe raste kontakti

Kryetari Muharremaj: Dy rastet e reja nga Suhareka janë policë dhe raste kontakti