Fëmijët kalonin tërë kohën në internet, babai hapi kanal në YouTube që të komunikonte me ta (Video)

03.04.2018 15:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fëmijët kalonin tërë kohën në internet, babai hapi kanal në YouTube që të komunikonte me ta (Video)

Babai i pesë fëmijëve, të cilët e kalojnë tërë kohën në internet, ka hapur një kanal në YouTube, në përpjekje për të komunikuar me ta.

Justin Smith nga Hull i Anglisë, është i ati krenar i dy vajzave dhjetë dhe 11-vjeçare, si dhe i tre djemve 13, 14 dhe 22-vjeçar, të cilët janë të varur nga teknologjia dhe gjatë tërë kohës janë me sy në ekranet e telefonave të zgjuar, transmeton Telegrafi.

Në mënyrë që t’ju tërheqë vëmendjen, ai hapi kanalin Joe Daddy, me pretendimin se ‘ata duhet të më shohin mua, e jo disa njerëz pa lidhje’.

“Po që se kjo është mënyra e vetme për të komunikuara me ta, atëherë pse jo, do të mundohen edhe kështu. Një shoqe më tha, se nëse nuk mund t’i urdhërosh, atëherë përshtatu”, ka thënë Smith në fillim të videos së parë.

Prej këtij momenti, janë bërë vetëm katër ditë dhe kanali i këtij babait, është shikuar shumë herë, kryesisht prej prindërve që e kanë të njëjtin problem. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Jadon Sancho objektivi kryesor i Manchester United, Djajtë e Kuq janë gati të paguajnë 70 milionë për anglezin

Jadon Sancho objektivi kryesor i Manchester United, Djajtë e Kuq janë gati të paguajnë 70 milionë për anglezin

Zbulohet ilaçi që mbron nga humbja e kujtesës në pleqëri

Zbulohet ilaçi që mbron nga humbja e kujtesës në pleqëri

Microsoft fillon punën për Windows 10 e 2020-ës

Microsoft fillon punën për Windows 10 e 2020-ës

Emiliano Salas do t’i jepet lamtumira e fundit në vendlindje, trupi i futbollistit rikthehet në Argjentinë

Emiliano Salas do t’i jepet lamtumira e fundit në vendlindje, trupi i futbollistit rikthehet në Argjentinë

Chelsea i futet garës për transferimin e Ziyech

Chelsea i futet garës për transferimin e Ziyech

Arkeologët zbuluan afreskun e rrallë të Narcisit, në murin e një shtëpie në Pompei (Foto)

Arkeologët zbuluan afreskun e rrallë të Narcisit, në murin e një shtëpie në Pompei (Foto)

Uebsajti me inteligjencë artificiale krijon fytyra që nuk ekzistojnë

Uebsajti me inteligjencë artificiale krijon fytyra që nuk ekzistojnë

Po shkëlqen në mungesë të Harry Kane, Tottenham vendos t’ia rrisë pagën koreanit Son

Po shkëlqen në mungesë të Harry Kane, Tottenham vendos t’ia rrisë pagën koreanit Son

Spektakël në NBA Rising Stars, lojtarët e talentuar amerikan triumfojnë përballë të huajve

Spektakël në NBA Rising Stars, lojtarët e talentuar amerikan triumfojnë përballë të huajve

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

Kololli flet për panenkan që i shënoi Napolit: Ishte vendim i momentit

Kololli flet për panenkan që i shënoi Napolit: Ishte vendim i momentit

Muzeu i “zemrave të thyera” në Zagreb, ku dita e Shën Valentinit është tejet e pazakontë

Muzeu i “zemrave të thyera” në Zagreb, ku dita e Shën Valentinit është tejet e pazakontë

A është e mundur të plotësosh gjumin e javës në fundjavë?

A është e mundur të plotësosh gjumin e javës në fundjavë?

Dy klubet e Prizrenit dominojnë dhe fitojnë ndaj Rahovecit e Lipjanit

Dy klubet e Prizrenit dominojnë dhe fitojnë ndaj Rahovecit e Lipjanit

Komuna Skënderaj nuk tërhiqet nga aktiviteti i lojës Ludo King

Komuna Skënderaj nuk tërhiqet nga aktiviteti i lojës Ludo King

Tre djem befasuan vajzat e shkollës, blenë lule për secilën prej tyre – për Shën Valentin (Foto)

Tre djem befasuan vajzat e shkollës, blenë lule për secilën prej tyre – për Shën Valentin (Foto)