Fëmija që lëviz vetëm kur i sheh paratë (Video)

28.11.2018 21:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fëmija që lëviz vetëm kur i sheh paratë (Video)

Vogëlushja që refuzonte të lëvizte, u nis me shpejtësi kur ia shfaqën një sasi të parave ‘cash’.

Kayla Turner nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, e filmonte të bijën Cambrie teksa e motivonte të zvarritej, me ndihmën e disa lodrave, transmeton Telegrafi.

Fëmija gjashtë muajsh, nuk tregonte asnjë interes për të lëvizur, derisa pa paratë dhe u hodh në sulm drejt tyre.

“Kur një ditë i nxora paratë, Cambrie menjëherë deshi t’i merrte. Kështu, provova edhe një ditë tjetër, ndërsa këtë herë e gjirova që ta shohin të gjithë” ka thënë Turner.

Duket se paratë janë një objekt që fëmija nuk i ka parë deri më tani, andaj tregon interes të shtuar për t’i njohur më mirë.

“Që nga fëmijëria është e dhënë pas parave, do të fitojë shumë kur të rritet” ishte një prej komenteve të shumta. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


UEFA dhe Shoqata e Klubeve Evropiane po mendojnë ta zhvendosin Ligën e Kampionëve në fundjavë

UEFA dhe Shoqata e Klubeve Evropiane po mendojnë ta zhvendosin Ligën e Kampionëve në fundjavë

Uebsajtet e lajmeve do të humbasin 45% të trafikut nga Reforma Evropiane e të Drejtave të Autorit

Uebsajtet e lajmeve do të humbasin 45% të trafikut nga Reforma Evropiane e të Drejtave të Autorit

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

Fotografi që dëshmojnë se jo gjithçka është ashtu siç duket në shikim të parë

Fotografi që dëshmojnë se jo gjithçka është ashtu siç duket në shikim të parë

Nuk zgjoheni dot në mëngjes? E ka fajin IQ-ja juaj

Nuk zgjoheni dot në mëngjes? E ka fajin IQ-ja juaj

FFK: Menaxherë të programit “Hattrick” së shpejti do ta vizitojnë Kosovën

FFK: Menaxherë të programit “Hattrick” së shpejti do ta vizitojnë Kosovën

Të lodhur nga qiraja dhe faturat e rrymës, çifti britanik ndërtojnë shtëpinë ekologjike në natyrën e Australisë – për  vetëm 32 mijë funte (Foto/Video)

Të lodhur nga qiraja dhe faturat e rrymës, çifti britanik ndërtojnë shtëpinë ekologjike në natyrën e Australisë – për  vetëm 32 mijë funte (Foto/Video)

Ky smartfon ka një kamër selfie të pazakontë

Ky smartfon ka një kamër selfie të pazakontë

Joaquin shënon gol nga goditja e këndit në barazimin mes Real Betisit dhe Valencias

Joaquin shënon gol nga goditja e këndit në barazimin mes Real Betisit dhe Valencias

Babel: Nëse Klopp e fiton titullin me Liverpoolin, do të bëhet legjendë e klubit

Babel: Nëse Klopp e fiton titullin me Liverpoolin, do të bëhet legjendë e klubit

Koha të përditësoni iPhone nëse nuk dëshironi të përgjoheni në FaceTime

Koha të përditësoni iPhone nëse nuk dëshironi të përgjoheni në FaceTime

Simptoma për të cilën rrallëkush di: Tregues i cili do t’ju bëjë me dije që vuani nga depresioni

Simptoma për të cilën rrallëkush di: Tregues i cili do t’ju bëjë me dije që vuani nga depresioni

United po mendon të dërgojë një ofertë të lartë për Chiesan

United po mendon të dërgojë një ofertë të lartë për Chiesan

Cikalleshi shkëlqen në Kupë, dy gola fantastik me fanellën e Akhisarit

Cikalleshi shkëlqen në Kupë, dy gola fantastik me fanellën e Akhisarit

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

Për Gjermaninë Huawei nuk përbën kërcënim

Për Gjermaninë Huawei nuk përbën kërcënim