Fekir rihap bisedimet me Liverpoolin pas Kupës së Botës

12.07.2018 09:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fekir rihap bisedimet me Liverpoolin pas Kupës së Botës

Ylli francez, Nabil Fekir ka marrë dritën e gjelbër nga klubi i tij për të rihapur bisedimet me Liverpoolin, për një transferim të verës në Anfield.

Fekir ishte sensacion në sezonin e fundit në Ligue 1, duke shënuar shumë dhe bërë shumë asistime me Lyonin.

Paraqitjet e tij të mira ia siguruar ftesën e Francës për Kupën e Botës “Rusia 2018”, teksa shumë skuadra u interesuan për të.

Para disa javësh, Liverpooli kishte arritur marrëveshje me klubin dhe lojtarin, por në fund dështoi një transferim i tij në Angli.

Fekir dhe festa e tij në ‘stilin Messi’

Por, tani l Fekir ka një marrëveshje me Lyon për të rihapur bisedimet e gjigantin anglez, Liverpoolin.

Sipas mediumit The Mirror, një gjë e tillë do të ndodh vetëm pas përfundimit të Kupës Botërore.

21-vjeçari francez dëshiron një lëvizje në Anfield dhe gjithçka mund të ndryshojë nga, por Reds nuk do të kthehen në bisedime nëse kushtet e marrëveshjes nuk kanë ndryshuar që nga bisedimet e tyre të fundit.

Edhe presidenti i klubit francez ka deklaruar para disa ditësh së Liverpooli është klubi i ëndrrave për Fekirin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Shërojeni marramendjen për një minutë me ndihmën e kësaj teknike të thjeshtë (Video)

Shërojeni marramendjen për një minutë me ndihmën e kësaj teknike të thjeshtë (Video)

Albian Ajeti shënon golin e vetëm ndaj Vitesses, Baseli kalon tutje në Ligën e Evropës

Albian Ajeti shënon golin e vetëm ndaj Vitesses, Baseli kalon tutje në Ligën e Evropës

Kisha e ndërtuar në maje të shkëmbit në një lartësi prej 198 metra (Foto)

Kisha e ndërtuar në maje të shkëmbit në një lartësi prej 198 metra (Foto)

Monchi: N’Zonzi më i mirë se Malcom

Monchi: N’Zonzi më i mirë se Malcom

Mjekët ju sugjerojnë t’i ngrini krahët lart më shpesh, dhe ja pse!

Mjekët ju sugjerojnë t’i ngrini krahët lart më shpesh, dhe ja pse!

Reali jo vetëm që nuk e lejon largimin e Modricit, por edhe raporton Interin në FIFA?

Reali jo vetëm që nuk e lejon largimin e Modricit, por edhe raporton Interin në FIFA?

Unitedi asnjëherë nuk paraqiti ofertë për Maguiren

Unitedi asnjëherë nuk paraqiti ofertë për Maguiren

Vullnetarët në ‘luftë’ me valët, për të pastruar bregdetin e Manilës (Video)

Vullnetarët në ‘luftë’ me valët, për të pastruar bregdetin e Manilës (Video)

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu: Duam që ky të jetë një vit historik për klubin

Presidenti i Barcelonës, Bartomeu: Duam që ky të jetë një vit historik për klubin

Sekretet e njerëzve që kanë memorie të fortë

Sekretet e njerëzve që kanë memorie të fortë

Kukësi mposht Torpedon, por eliminohet nga Liga e Evropës për vetëm një gol

Kukësi mposht Torpedon, por eliminohet nga Liga e Evropës për vetëm një gol

FFK vizitohet nga zyrtarët e Federatës Gjermane të Futbollit

FFK vizitohet nga zyrtarët e Federatës Gjermane të Futbollit

Vallëzon dhe ulet në njërën anë të motoçikletës, para se të shtrihet me shpinë në ulëse (Video)

Vallëzon dhe ulet në njërën anë të motoçikletës, para se të shtrihet me shpinë në ulëse (Video)

Domatja dhe kastraveci nuk shkojnë së bashku në sallatë

Domatja dhe kastraveci nuk shkojnë së bashku në sallatë

Roma ofron 40 milionë euro për Bailey

Roma ofron 40 milionë euro për Bailey

Nga gëzimi i madh që po e nxjerr për shëtitje, qeni fillon të vrapon në oborr duke e tërhequr zvarrë pronarin që e mbante në dorë litarin (Video)

Nga gëzimi i madh që po e nxjerr për shëtitje, qeni fillon të vrapon në oborr duke e tërhequr zvarrë pronarin që e mbante në dorë litarin (Video)