Faton Salihu Nënkryetar edhe për katër vitet e ardhshme i Federatës së Boksit të Maqedonisë Veriore

26.02.2020 09:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Faton Salihu Nënkryetar  edhe për katër vitet e ardhshme i Federatës së Boksit të Maqedonisë Veriore

Federata e Boksit të Maqedonisë së Veriut sot ka mbajtur kuvendin zgjedhor dhe në bazë të votave është vlerësuar garnitura e njëjtë pasi ka kryer me sukses punët për katër vitet që i lamë pas.

Primislav Dimovski do të mbetet në postin e kryetarit, ndërsa nuk ndryshon as posti i nënkryetarit dhe në katër vitet e ardhshme përsëri do të jetë Faton Salihu. Që të dy morën pëlqimin e delegatëve në Kuvendin e rregullt të Federatës së Boksit, ku ishin prezent 28 delegatë.

Pas rizgjedhjes ka folur nënkryetari Faton Saliu, i cili është shprehur i kënaqur me punën e deritanishme, por shpreson se do të ketë edhe në vitet që vijnë suksese të reja.

“Pasi që asnjë klub nuk kishim kundër, kjo tregon që këtë mandat që e kaluam Federata pati suksese sepse dhe klubet ishin të kënaqura me kushtet qe u kemi ofruar. Të gjitha klubeve ju kemi siguruar veshje sportive, rekuizite, ndihma financiare, po ashtu edhe organizimi i Ligës së parë dhe asaj për të rinj kishin mjete financiare dhe shpërblime për boksier, trajner dhe për klubet më të mira. Ardhja e seleksionuesit nga Kuba dha frytet e veta, duke ju mundësuar boksierëve të kenë përgatitje sa më profesionale. Kemi sjellë edhe donator të shumtë në Federatën e boksit dhe gjithë klubet ishin te kënaqura me punën tonë. Do të mundohemi që edhe këtë mandat të ri të sigurojmë kushte edhe më të mira dhe të kemi suksese edhe me të mëdha në arenën ndërkombëtare”, ka thënë për Albsport.mk, nënkryetari Saliu.

Ndërkohë në Këshillin Drejtues do të jenë edhe Faton Asani, Samet Salievski, Petre Nedelkovski dhe Dushko Saçkarski, që i bashkohen Don Donçevit, Blazho Donevit dhe Goran Trajanovskit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bota pas koronavirusit

Bota pas koronavirusit

Borrell i lumtur për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës

Borrell i lumtur për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës

Mjeku i njohur zbulon momentin prekës: Një pacient u përkeqësua, por nuk dëshironte të ndahej nga i biri

Mjeku i njohur zbulon momentin prekës: Një pacient u përkeqësua, por nuk dëshironte të ndahej nga i biri

Kurti flet për “të fortët e LDK-së” dhe “nënshtrimin e tyre ndaj agjendës së presidentit”

Kurti flet për “të fortët e LDK-së” dhe “nënshtrimin e tyre ndaj agjendës së presidentit”

Kurti: Po e fillojmë zbatimin gradual të reciprocitetit si zëvendësim për tarifën

Kurti: Po e fillojmë zbatimin gradual të reciprocitetit si zëvendësim për tarifën

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti

Haradinaj: Qeveria Kurti u shkarkua, nuk dha dorëheqje – ka hapësirë për formimin e qeverisë së re

Haradinaj: Qeveria Kurti u shkarkua, nuk dha dorëheqje – ka hapësirë për formimin e qeverisë së re

Koronavirusi/ Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të…

Koronavirusi/ Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të…

Kurti i hakmerret Kelmendit: I shkarkon vajzën nga pozita e këshilltares në Ambasadë

Kurti i hakmerret Kelmendit: I shkarkon vajzën nga pozita e këshilltares në Ambasadë

Hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

Hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

AKK i reagon mullisëve: Ndalimi i organizuar i prodhimit është shkelje e ligjit

AKK i reagon mullisëve: Ndalimi i organizuar i prodhimit është shkelje e ligjit

Syla: I papranueshëm anashkalimi i luftëtarëve të papunë nga pakoja qeveritare, propozoj 100 euro në muaj shtesë

Syla: I papranueshëm anashkalimi i luftëtarëve të papunë nga pakoja qeveritare, propozoj 100 euro në muaj shtesë

Reshitaj u bën thirrje ordinancave private që materialet shëndetësore t’i dhurojnë për QKMF-të në luftën kundër koronavirusit

Reshitaj u bën thirrje ordinancave private që materialet shëndetësore t’i dhurojnë për QKMF-të në luftën kundër koronavirusit

Letra prekëse e Enver Hasanit: Nanë Kosovën po dojnë me nda për me largu Rusinë! Kot është derdhur gjaku yt dhe i mijëra tjerëve

Letra prekëse e Enver Hasanit: Nanë Kosovën po dojnë me nda për me largu Rusinë! Kot është derdhur gjaku yt dhe i mijëra tjerëve

PDK: Gjykata Kushtetuese mbrojti rendin kushtetues nga ‘puçi qeveritar” i Kryeministrit të shkarkuar Kurti

PDK: Gjykata Kushtetuese mbrojti rendin kushtetues nga ‘puçi qeveritar” i Kryeministrit të shkarkuar Kurti

392 raste me koronavirus në Maqedoni, vetëm 54 prej tyre trajtohen në Klinikën e Infektologjisë

392 raste me koronavirus në Maqedoni, vetëm 54 prej tyre trajtohen në Klinikën e Infektologjisë