Familja Abazi që humbi dy djem në Durrës, vizitohet nga presidenti shqiptar

04.12.2019 14:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Familja Abazi që humbi dy djem në Durrës, vizitohet nga presidenti shqiptar

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot po qëndron për vizitë një ditore në Kosovë.

Presidenti shqiptar së bashku me kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinaj dhe me kryetarin e Gjilanit, Lutfi Hazirin kanë vizituar familjen Abazi.

Me këtë rast, Meta ka ngushëlluar familjen Abazi e cila humbi dy djem nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

Dy vëllezrit Abazi, ndodheshin në Durrës ditën kur ndodhi tërmeti shkatërrues.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti flet me këshilltarin e Macronit, nuk përmendet Samiti i Parisit

Hoti flet me këshilltarin e Macronit, nuk përmendet Samiti i Parisit

Inspektorati i Punës: Të kthehet Basri Ibrahimi në pozitën e kryeshefit të ‘Trepçës’

Inspektorati i Punës: Të kthehet Basri Ibrahimi në pozitën e kryeshefit të ‘Trepçës’

Ahmeti flet për gjendjen e COVID-19 në Prishtinë dhe mbylljen e çerdheve, testohen 100 persona

Ahmeti flet për gjendjen e COVID-19 në Prishtinë dhe mbylljen e çerdheve, testohen 100 persona

KEK intensifikon masat mbrojtëse kundër përhapjes së pandemisë

KEK intensifikon masat mbrojtëse kundër përhapjes së pandemisë

Kurti: Më 12 qershor nuk ka protestë por manifestim, kemi mbledhur 180 mijë nënshkrime për peticionin “Duam Zgjedhje”

Kurti: Më 12 qershor nuk ka protestë por manifestim, kemi mbledhur 180 mijë nënshkrime për peticionin “Duam Zgjedhje”

Situata me Covid-19 në Kosovë: Një person në gjendje të rëndë shëndetësore

Situata me Covid-19 në Kosovë: Një person në gjendje të rëndë shëndetësore

Haziri apelon për kujdes maksimal, pandemia Covid-19 nuk ka përfunduar

Haziri apelon për kujdes maksimal, pandemia Covid-19 nuk ka përfunduar

Nagavci: Sot u dëshmua që PDK është në një linjë me partitë tjera

Nagavci: Sot u dëshmua që PDK është në një linjë me partitë tjera

​Selimi: Dhuna në familje duhet të trajtohet më seriozisht

​Selimi: Dhuna në familje duhet të trajtohet më seriozisht

Osmani: Kosova e gatshme për dialog, por jo për një dialog të tipit Thaçi

Osmani: Kosova e gatshme për dialog, por jo për një dialog të tipit Thaçi

Rritja e rasteve me COVID-19/ Mikrobiologu Raka paralajmëron mbylljen si opsion real

Rritja e rasteve me COVID-19/ Mikrobiologu Raka paralajmëron mbylljen si opsion real

Vdes ish-kryetari i Komunës së Gjilanit

Vdes ish-kryetari i Komunës së Gjilanit

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Ministri në shkollën “Faik Konica” për të parë nga afër përgatitjet për Testin e Arritshmërisë

Ministri në shkollën “Faik Konica” për të parë nga afër përgatitjet për Testin e Arritshmërisë

Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës

Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës

Vetëvendosje i reagon Thaçit: Ky person gjithnjë ndërron qëndrimet e tij dhe atë publikisht, njejtë ka bërë dhe me deklaratat e tij për ndryshimin e kufijve

Vetëvendosje i reagon Thaçit: Ky person gjithnjë ndërron qëndrimet e tij dhe atë publikisht, njejtë ka bërë dhe me deklaratat e tij për ndryshimin e kufijve