Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

04.10.2020 20:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”

Njerëzit e lindur në tetor janë shumë romantikë, por edhe të përgjegjshëm ndaj biznesit.

Këtu janë tetë fakte interesante në lidhje me njerëzit e lindur në muajin tetor.

1. Ata janë sportistë

Ashtu si njerëzit e lindur në shtator, edhe njerëzit e lindur në tetor janë tipa shumë sportistë. Sa më shumë që një nënë të jetë e ekspozuar ndaj diellit të verës gjatë shtatzënisë, aq më shumë përfitimet e vitaminës D do të ndikojnë në fëmijën e saj. Një nga këto përfitime është rritja e kockave dhe muskujve.

2. Lulja e tyre e lindjes është marigold

Marigold është një bimë që mund të rritet deri në 60 centimetra dhe e cila vlerësohet për fuqinë e saj shëruese. Kështu shpesh përdoret për të lehtësuar prerjet, djegiet, plagët, madje edhe për kafshimin ose pickimin e një insekti.

3. Janë romantikë

Personat e lindur në tetor janë shumë simpatikë dhe partnerë shumë të mirë romantikë. Ata drejtohen nga Venera, kështu që krijojnë harmoni dhe njihen si “paqe bërës”.

4. Janë të orientuar drejt biznesit

Janë të zellshëm dhe të vendosur. Kur fillojnë diçka, ata duhet ta përfundojnë.

5. Gurët e tyre të lindjes janë opali dhe turmalin

Opali shpesh shoqërohet me lumturinë. Nga ana tjetër, turmalin konsiderohet se mbron nga energjia e keqe dhe mendimet negative.

6. Janë karizmatikë

Me qëndrimin e tyre simpatik, ata janë në gjendje të fitojnë zemrën e të gjithëve. Pikërisht për shkak të karizmës së tyre, njerëzit e lindur në tetor janë shumë të njohur dhe të gjithë dëshirojnë të jenë shokët e tyre.

7. Janë të sinqertë dhe vlerësojnë të vërtetën

Me ta, ju gjithmonë do të dini se çfarë jeni duke bërë dhe ata nuk do të thashethemet pas shpinës suaj. Ata gjithashtu kanë një “shqisë të gjashtë” për zbulimin e gënjeshtrave dhe do të nuhasin nëse nuk jeni të sinqertë. Meqenëse janë gjithmonë të sinqertë me ju, ata presin të njëjtën dozë të ndershmërisë në këmbim.

8. Janë krijues

Njerëzit e lindur në tetor janë mendje krijuese. Krijimtaria e tyre është shumë e dobishme në jetën e tyre, veçanërisht në mjedisin e punës. Kreativiteti është arsyeja pse njerëzit e lindur në muajin e dhjetë janë të suksesshëm në fushën e artit dhe dizajnit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje