Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

09.03.2019 18:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook ofron një funksion të quajtur “Watch Party” i cili së shpejti mund të vijë edhe në Instagram.

Zbulimi i fundit është kortezi e një eksperte teknologjie e quajtur Jane Manchun Wong e cila thotë se funksioni quhet “cowatch”. Përdoruesit mund të shikojnë së bashku Instagram Stories, video dhe Instagram TV siç mund të bëjnë përdoruesit e Facebook me Watch Party.

Funksioni ishte fshehur një kodin e Instagram Direct Messaging. Kodi lë të kuptohet se së shpejti mund të shikoni së bashku me një mik apo të afërm përmbajtje në Instagram.

Raportohet se Facebook gjithashtu ka testuar një funksion të ngjashëm për Messenger.

E gjitha është pjesë e planit të Facebook për të krijuar një ndërveprim më privat në një hapësirë të dominuar nga ndërveprimi publik siç është media sociale.

Rrjeti social gjithashtu ka në plan të unifikojë platformat e Instagram, WhatsApp, Messenger dhe Facebook.

Watch Party ka provuar të jetë një sukses në Facebook ku 12 milion video janë parë nga grupe njerëzish që nga Korriku deri në Nëntor. Këto lloj videosh gjeneronin tetë herë më shumë komente dhe pëlqime dhe jo çuditërisht Facebook ka vendosur të sjellë diçka të ngjashme edhe në aplikacionet e tjera siç është rasti i Instagram. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)