Facebook shpenzoi 22.6 milionë dollarë për sigurinë e Zuckerberg në 2018

13.04.2019 15:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook shpenzoi 22.6 milionë dollarë për sigurinë e Zuckerberg në 2018

Facebook dyfishoi paratë e shpenzuara për sigurinë e ekzekutivit të kompanisë Mark Zuckerberg në 2018-ën në 22.6 milionë dollarë.

Një vit më parë u shpenzuan vetëm 9 milionë dollarë për këtë qëllim. Zuckerberg gjithashtu shpenzon 2.6 milionë dollarë në vit për përdorimin e avionëve privatë.

Sakaq e dyta në komandë, COO Sheryl Sandberg mori në shtëpi 23.7 milionë dollarë në 2018-ën krahasuar me 25.2 milionë dollarë një vit më parë.

Facebook në vitet e fundit është ballafaquar me kritika për përhapjen e dezinformimit dhe përdorimin për përhapjen e propagandës online.

Në 2016-ën rrjeti social u përdorur nga aktorë të zgjedhjeve presidenciale në SHBA për të influencuar zgjedhësit.

Për tre vitet e fundit Zuckerberg kishte tërhequr një pagë prej vetëm 1 dollarësh ndërsa tek pjesa e kompensimeve “të tjera” ishte shifra 22.6 milionë dollarë aplikuar për sigurinë personale.

Afro 20 milionë ishin për sigurinë e Zuckerberg dhe familjes së tij. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjermania aksion kundër gjuhës së urrejtjes online

Gjermania aksion kundër gjuhës së urrejtjes online

Refuzimi i teknologjisë 5G të kompanive Kineze do ti kushtojë operatorëve Evropianë 55 miliardë euro

Refuzimi i teknologjisë 5G të kompanive Kineze do ti kushtojë operatorëve Evropianë 55 miliardë euro

Adoptohen 44 standarde Evropiane për pajisjet elektrike

Adoptohen 44 standarde Evropiane për pajisjet elektrike

Qyteti i Ferizaj bëhet me Qendër të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Qyteti i Ferizaj bëhet me Qendër të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Aksesi në internet, teknologjia më e përdorur DSL

Aksesi në internet, teknologjia më e përdorur DSL

Telefoni 99 eurosh i Nokia ka ekran masiv

Telefoni 99 eurosh i Nokia ka ekran masiv

Siguria e pajisjeve të Huawei më e dobët se e konkurrentëve thonë ekspertët Britanikë

Siguria e pajisjeve të Huawei më e dobët se e konkurrentëve thonë ekspertët Britanikë

Telekomi i Kosovës kërkon mese 22 milion euro nga qeveria i Kosovës

Telekomi i Kosovës kërkon mese 22 milion euro nga qeveria i Kosovës

Vodafone lançon 5G në Itali

Vodafone lançon 5G në Itali

Google Maps tashmë tregon një informacion jetik për drejtuesit e makinave

Google Maps tashmë tregon një informacion jetik për drejtuesit e makinave

Galaxy Note 10 do ti mungojë një teknologji e fundit

Galaxy Note 10 do ti mungojë një teknologji e fundit

Huawei do të ndërtojë rrjetin 5G të operatorit më të madh celular në Rusi

Huawei do të ndërtojë rrjetin 5G të operatorit më të madh celular në Rusi

Skype sjell funksionin e munguar në platformat mobile

Skype sjell funksionin e munguar në platformat mobile

AKEP do të ndalojë telefonatat e bezdisshme të telemarketingut

AKEP do të ndalojë telefonatat e bezdisshme të telemarketingut

Privatësia, lufta e re mes shfletuesve

Privatësia, lufta e re mes shfletuesve

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar