Facebook ndalon reklamat kundër vaksinimit

13.10.2020 23:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook ndalon reklamat kundër vaksinimit

Facebook do të fillojë të ndalojë reklamat që pengojnë njerëzit të vaksinohen, njoftoi sot rrjeti social dhe gjithashtu njoftoi një fushatë të re informacioni rreth vaksinës së gripit.

Kompania sqaroi, megjithatë, se reklamat për ligjin ose kundër politikave të vaksinave qeveritare, përfshirë vaksinën antiCOVID-19, do të lejohen ende.

Sipas rregullave të kompanisë, reklamat me informacion të pasaktë në lidhje me vaksinën do të ndalohen, por reklamat që shprehin kundërshtimin e vaksinave do të lejohen vetëm nëse ato nuk përmbajnë pretendime të rreme.

Facebook me politikën e re të vet do të fillojë javën e ardhshme, pasi që ndodhet nën presion të madh nga politikanët dhe autoritetet shëndetësore që, në një kohë kur po prodhohen më shumë vaksina antiCOVID-19, të ndalojë çdo përmbajtje që shpreh kundërshtim ndaj vaksinimit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Facebook ndalon reklamat kundër vaksinimit

Facebook ndalon reklamat kundër vaksinimit

Rrëfimi i ish-ushtarit serb për krimet në Kosovë: Një pjesë e kufomave kanë përfunduar në shkritoren e Smederevës

Rrëfimi i ish-ushtarit serb për krimet në Kosovë: Një pjesë e kufomave kanë përfunduar në shkritoren e Smederevës

Kandiq flet mbi fshehjen e krimeve serbe në Kosovë

Kandiq flet mbi fshehjen e krimeve serbe në Kosovë

Kështu do të shpërndahen 60 milionë euro nga Fondi për rimëkëmbje ekonomike

Kështu do të shpërndahen 60 milionë euro nga Fondi për rimëkëmbje ekonomike

Sejdiu: Mustafa u betua tri herë në kokë të fëmijëve se s’do të garojë për kryetar partie

Sejdiu: Mustafa u betua tri herë në kokë të fëmijëve se s’do të garojë për kryetar partie

Ish-ushtari serb tregon për zhvarrosjen e kufomave shqiptare në Izbicë

Ish-ushtari serb tregon për zhvarrosjen e kufomave shqiptare në Izbicë

Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Osmani: S’duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës, të zbatohet vendimi i Kushtetueses për asociacionin

Osmani: S’duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës, të zbatohet vendimi i Kushtetueses për asociacionin

Qeveria nis shpërndarjen e 60 milionë eurove për bizneset private

Qeveria nis shpërndarjen e 60 milionë eurove për bizneset private

Dështimi i ‘mekanizmit frenues’ ndikon në dëmtimin e mushkërive nga COVID-19

Dështimi i ‘mekanizmit frenues’ ndikon në dëmtimin e mushkërive nga COVID-19

Hoti pas takimit me Lajçak: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive

Hoti pas takimit me Lajçak: Asociacioni s’do të ketë kompetenca ekzekutive

​Italia për Kosovën, mbahet webinar shkencor mbi emergjencën COVID-19

​Italia për Kosovën, mbahet webinar shkencor mbi emergjencën COVID-19

Zemaj alarmon për përkeqësim të situatës, fton Policinë të rikthejë orarin 12 orësh

Zemaj alarmon për përkeqësim të situatës, fton Policinë të rikthejë orarin 12 orësh

Osmani takon Lajçakun

Osmani takon Lajçakun

Burrat e pamartuar dhe ata me të ardhura të ulëta në rrezik më të lartë të vdekjes për shkak të COVID-19

Burrat e pamartuar dhe ata me të ardhura të ulëta në rrezik më të lartë të vdekjes për shkak të COVID-19