Facebook eliminon një aplikacion që shumë përdorues nuk e kanë dëgjuar

16.05.2019 15:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook eliminon një aplikacion që shumë përdorues nuk e kanë dëgjuar

Mesa duket Instagram ka vendosur të heqë qafe aplikacionin veçmas të mesazheve Direct. Disa media të teknologjisë thonë se analistët e tyre kanë raportuar një njoftim nga Google Play që thotë se Instagram nuk do të mbështesë më aplikacionin Direct në muajt në vijim.

Megjithatë një njoftim nuk thuhej se kur Direct do të shuhej përfundimisht vetëm se bisedat do të transferoheshin automatikisht në aplikacionin kryesor të Instagram.

Lëvizja nuk do të fshijë asnjë prej mesazheve direkte që keni dërguar me miqtë. Facebook lançoi Direct si aplikacion më vete për herë të parë në Dhjetor të 2017-ës. Që atëherë ka lançuar disa veçori si Giphy e madje një version ueb.

Por aplikacioni nuk u bë asnjëherë aq popullor sa aplikacioni kryesor. Disa prej jush mund të mos keni dëgjuar kurrë për të sepse ishte i disponueshëm vetëm në disa vend të botës.

Nuk dihet nëse platforma e eliminoi aplikacioni ngaqë ishte i pasuksesshëm apo sepse ka planifikuar diçka tjetër. Gjithashtu Facebook Messenger dhe WhatsApp janë mjaftueshëm popullor për një tjetër aplikacion komunikimi nga Facebook. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë