Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

11.07.2018 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

La Repubblica shkruan se Chelsea mund ta përdorë kartonin e Cesc Fabregas për ta mbyllur marrëveshjen me Napolin për Maurizio Sarrin dhe Jorginhon.

Sipas kësaj gazete është presidenti Aurelio De Laurentiis është ai që e kërkon Fabregasin dhe beson që do të futet në bisedime.

“Carlo Ancelotti do të ishte i qetë me eksperiencën që ofron futbollisti spanjoll”, mësohet te ketë thënë De  Laurentis.

Fabregas te Chelsea (Getty Images)

Megjithatë ky lajm ka ende shumë të panjohura, pasi nuk dihet se përfshirja e 31- vjetarit sa do ta zbresë çmimin e marrëveshjes që është 65 milionë euro.

Cmimim ky për të cilin pritet të kalojnë Maurizio Sarrin dhe Jorginhon te Chelsea.

Jorginho kur luante te Napoli (Getty Images)

Fabregas nuk është i panjohur për thashethemet që e lidhin me Serie A, pasi që ka qenë i lidhur me klube si Milan e Inter në vitet e fundit.

Napoli është duke bërë disa ndryshime në skuadër, ku ardhja e Carlo Ancelotti ka bërë që të ketë besim në kapim napolitan. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Sony: Ata që ndryshojnë ID-në e tyre në PlayStation humbasin çdo gjë

Sony: Ata që ndryshojnë ID-në e tyre në PlayStation humbasin çdo gjë

Imazhet e reja e sjellin ‘të zjarrtë’ Dhurata Dorën, mos i humbisni

Imazhet e reja e sjellin ‘të zjarrtë’ Dhurata Dorën, mos i humbisni

E rrallë, qindra mijëra zogj “pushtojnë” qiellin në Francë (Foto)

E rrallë, qindra mijëra zogj “pushtojnë” qiellin në Francë (Foto)

Agnelli: Nuk lejohen gabimet si ndaj Genoas, duhet të shënojmë në rastet që i kemi

Agnelli: Nuk lejohen gabimet si ndaj Genoas, duhet të shënojmë në rastet që i kemi

Këto janë benefitet e luleshtrydhes

Këto janë benefitet e luleshtrydhes

Google zbulon një skemë mashtrimi me 115 aplikacione në Play Store

Google zbulon një skemë mashtrimi me 115 aplikacione në Play Store

Suarez për Ronaldon: Ekipi është gjithmonë mbi çdo individ, nuk ka rëndësi largimi i tij

Suarez për Ronaldon: Ekipi është gjithmonë mbi çdo individ, nuk ka rëndësi largimi i tij

Barcelona – Real Madrid, formacionet më të shtrenjta të të gjitha kohërave që luajtën në radhët e këtyre klubeve

Barcelona – Real Madrid, formacionet më të shtrenjta të të gjitha kohërave që luajtën në radhët e këtyre klubeve

Snapchat zhgënjen, bie numri i përdoruesve

Snapchat zhgënjen, bie numri i përdoruesve

Sa gramë proteinë përmban një vezë?

Sa gramë proteinë përmban një vezë?

India bëhet me statujën më të lartë në botë, ndërtimi i saj kushtoi 450 milionë funte – është dy herë më e lartë sesa “Statuja e Lirisë (Foto)

India bëhet me statujën më të lartë në botë, ndërtimi i saj kushtoi 450 milionë funte – është dy herë më e lartë sesa “Statuja e Lirisë (Foto)

Milani nuk do ta mbajë Bakayokon, francezi drejt rikthimit në Ligue 1

Milani nuk do ta mbajë Bakayokon, francezi drejt rikthimit në Ligue 1

Google Maps shndërrohet në Facebook Pages Manager me opsionin e ri të ndjekjes së bizneseve

Google Maps shndërrohet në Facebook Pages Manager me opsionin e ri të ndjekjes së bizneseve

Halloween po afron, dhjetë shtëpitë e dekoruara më së miri për natën e frikshme (Foto)

Halloween po afron, dhjetë shtëpitë e dekoruara më së miri për natën e frikshme (Foto)

Infantino kundër idesë së La Ligas: FIFA e kundërshton fuqishëm, nuk ka ndeshje në SHBA

Infantino kundër idesë së La Ligas: FIFA e kundërshton fuqishëm, nuk ka ndeshje në SHBA

Telefoni Samsung me ekran që paloset vjen vitin e ardhshëm së bashku me tre modele Galaxy S10

Telefoni Samsung me ekran që paloset vjen vitin e ardhshëm së bashku me tre modele Galaxy S10