FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

26.01.2020 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Napoli frenon Juventusin në sfidën e kësaj fundjave në Serie A.

Në San Paolo skuadra e Gennaro gattusos iu imponua kampionëve të Italisë teksa i mundi 2-1 duke i dhënë fund 4 humbjeve radhazi në shtëpinë e saj.

Të 3 golat u shënuan në pjesën e dytë me Napolin që gjeti rrugën e rrjetës me Zielinskin dhe Insignen, ndërkohë që në minutën e fundit Ronaldo vetëm sa shkurtoi diferencën për Juventusin. Roma dhe Lazio ndahen në paqe në derbin mes tyre. Sfida në Olimpico mes këtyre dy skuadrave përfundoi me barazimin 1-1 dhe të dy golat u shënuan në pjesën e parë. Edin Dzeko i dha avantazhin skuadrës verdhekuqe, por pas pak minutave Lazio barazoi me Acerbin.

Inter gabon sërish. Në San Siro skuadra zikaltër nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në sfidën ndaj Cagliarit. Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte mori avantazhin me Lautaro Martinez,por Nainggolan shënoi golin e barazimit për Cagliarin.

Manchester City është skuadra e radhës që kualifikohet për në raundin e pestë të Kupës së Anglisë. Skuadra e Citizens, fituese në fuqi e këtij kompeticioni shkatërroi Fulhamin 4-0. Gundogan hapi serinë e golave për Citizens me penallti, ndërkohë që më pas gjetën rrugën e rrjetës edhe Bernardo Silva si dhe Gabriel Jesus dy herë.

Me lehtësi u kualifikua edhe Manchester United që shkatërroi Tranmere në fushën e kësaj të fundit më rezultatin tenistik 6-0. Maguire hapi serinë e golave për djajtë e kuq, gol që u pasua nga ai i Dalot, Lingard, Jones, Martial dhe Greenëood. Suprizën në këtë raund e bëri skuadra e League One, Shreësbury që ndali në barazimin 2-2 Liverpoolin që do të thotë se do të luhet një tjetër ndeshje me të në Anfield.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Babel tallet me kundërshtarin

Babel tallet me kundërshtarin

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)