Euroleague, shkëlqejnë Real Madrid dhe Milano

21.10.2016 11:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Euroleague, shkëlqejnë Real Madrid dhe Milano

Në Euroleagen e basketbollit shkqëlqen sërish Olimpia e Milanos që siguroi fitoren e dytë radhazi përballë Darussafaka Dogus. 80-81 ishte rezutati përfundmtar në Volksëagen Arena të Stambollit, me skuadrën italiane që e rrëmbeu suksesin vetëm në sekondat e fundit. Francezi Moerman shënoi 21 pikë dhe kontrolloi 5 topa nën tabelë për ekipin turk ndërsa në radhët e Olimpias së Milanos shkëlqeu Milan Macvan, me 19 pikë dhe 6 ribound.

Nuk ndalet as Reali i Madridit, që triumfoi 82-89 ndaj Maccabit të Tel Avivit. Në prani të mbi 11 000 tifozëve në spanjollët u imponuan në Menora Mivtachim Arena që në fillim të takimit, duke e mbyllur pjesën e parë me + 13 pikë, diferencë e cila mjaftoi për të fituar ndeshjen, ndonëse në periodën e tretë vendasit arritën të rikuperonin 8 pikë.

Pas humbjes në takimin hapës ndaj Olimpias së Milanos, skuadra greke Olimpiakos kthehet menjë fitore bidnëse 90 – 66 ndaj Anadolu Effes. 22 pikët dhe 6 topa të kontrolluar nën tabelë nga Osman nuk i mjaftuan ekuipit turk për të shmangur këtë disfatë. Në krahun tjetër Sapnoulis u shfaq në një formë të mirë me 17 pikë dhe 9 asiste, ndërsa Printeziz shtoi edhe 15 pikë të tjera për Olimpiakos.

Një sukses shumë të rëndësishëm 89 – 86 ërritën edhe gjermanët e Bamberg përballë Unics Kazan. Langford dhe Clark respektivisht me 24 dhe 20 pikë në total e cuan shumë pranë fitores skuadrës ruse, por pikërisht në minutat e fundit Bamberg ruajti qetësinë për ta mposhtur kundërshtarin me vetëm 3 pikë diferencë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mosha dyzetvjeçare nuk është fillimi i fundit, por fundi i fillimit…

Mosha dyzetvjeçare nuk është fillimi i fundit, por fundi i fillimit…

Trepça fiton derbin në udhëtim te Bashkimi

Trepça fiton derbin në udhëtim te Bashkimi

Juventusi mposht Cagliarin, gati për derbin ndaj Milanit

Juventusi mposht Cagliarin, gati për derbin ndaj Milanit

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Barça nuk ndalet, fiton me rikthim ndaj Rayo Vallecanos

Barça nuk ndalet, fiton me rikthim ndaj Rayo Vallecanos

Pëllumbi e pëson keq prej gjyles së topit ceremonial (Video)

Pëllumbi e pëson keq prej gjyles së topit ceremonial (Video)

Juventus 3-1 Cagliari, notat e lojtarëve

Juventus 3-1 Cagliari, notat e lojtarëve

Vallecano 2-3 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve

Vallecano 2-3 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve

Cikatrikset, vragat, shenjat

Cikatrikset, vragat, shenjat

Federata Evropiane e Xhudos publikon koleksionin më të mirë të performancave të Akil Gjakovës

Federata Evropiane e Xhudos publikon koleksionin më të mirë të performancave të Akil Gjakovës

Pretendon se udhëtoi në kohë, shfaqë lulen e që këputi sipër qiellgërvishtësit në vitin 6,000 (Foto)

Pretendon se udhëtoi në kohë, shfaqë lulen e që këputi sipër qiellgërvishtësit në vitin 6,000 (Foto)

Suarez e arsyeton paraqitjen ndaj Vallecanos me besimin e tepruar brenda skuadrës

Suarez e arsyeton paraqitjen ndaj Vallecanos me besimin e tepruar brenda skuadrës

Mendon se ka vena në këmbë, por ajo çka i zbulon doktori e shokon

Mendon se ka vena në këmbë, por ajo çka i zbulon doktori e shokon

Klopp i kënaqur me barazimin ndaj Arsenalit

Klopp i kënaqur me barazimin ndaj Arsenalit

Mustafi krenar me shpirtin e ekipit në barazimin ndaj Liverpoolit

Mustafi krenar me shpirtin e ekipit në barazimin ndaj Liverpoolit

Ajo ishte në tryezën operative, ku e lindi fëmijën – i dashuri e zë në befasi, i bën propozimin për martesë (Video)

Ajo ishte në tryezën operative, ku e lindi fëmijën – i dashuri e zë në befasi, i bën propozimin për martesë (Video)