Euroleague, Reali tepër i fortë për Olimpian e Milanos

28.10.2016 09:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Euroleague, Reali tepër i fortë për Olimpian e Milanos

Raundi i 4-t i ndeshjeve në Euroleaguen e basketbollit i buzëqesh Realit të Madridit. Të besuarit e trajnerit Pablo Laso, dolën triumfues nga pallati i sportit Mediolanum Forum, pasi mposhtën Olimpian e Milanos me rezultatin 101-90. Fitorja e 3-të kjo për Realin që u ngjit përkohësisht në vendin e 3-të të klasifikimit. Ishte një ndeshje e dominuar nga spanjollët ajo që u zhvillua në Milano, me Los Blancos që ishin gjatë kohës në avantazh. Amerikani Randolph ishte më i miri për miqtë me 20 pikë 14 rebound dhe 1 asist, i mbështetur nga bashkëkombasi i tij Hunter që shtoi 18 pikë dhe 5 rebound në suksesin e Realit të Madridit. Fantastik edhe Sergio Llull, që koleksionoi 18 pikë dhe 6 asiste.

Olimpias së Milanos në krahun tjetër nuk i mjaftuan 19 pikët e realizuara nga amerikani tjetër Hickman. 4 nga 4. Cska e Moskës nuk bën skonto. Skuadra ruse fitoi ndeshjen e 4-t në këtë edicion duke kryesuar e vetme klasifikimin. Në Moskë, Cska fitoi derbin rus ndaj Unics Kazan duke thelluar krizën e këtyre të fundit që numërojnë 4 humbje në po kaq ndeshje. Ishte një fitore e merituar ajo e skuadrës së trajnerit grek Itoudis me shifrat 98-80. 36 pikë realizoi amerikani Langford për Unics Kazan por vendasit u mbështeten te loja e grupit për të triumfuar. Më i miri për Cska-në ishte serbi Milos Teodosic me 16 pikë dhe 10 asiste. Suksesi i tretë rradhazi në Euroleague për Olympiakos-in. Skuadra greke kaloi në transfertë me rezultatin 95-90, spanjollët e Baskonias. Derbi turk shkoi në favor të Anadolu Efes që mposhti Darussafakan 84-79 për meritë edhe të dyshes Thomas-Heurtel që të dy sëbashku realizuan në total 32 pikë

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Martial: Më lehtë me Solskjearin, sulmojmë më shumë

Martial: Më lehtë me Solskjearin, sulmojmë më shumë

Kurdisjet në futbollin e Kosovës, tani çdo ndeshje monitorohet nga pesë kompani të angazhuara nga UEFA

Kurdisjet në futbollin e Kosovës, tani çdo ndeshje monitorohet nga pesë kompani të angazhuara nga UEFA

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

Barcelona, tani duhet të shqetësohet për situatën aktuale

Barcelona, tani duhet të shqetësohet për situatën aktuale

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

Legjenda braziliane e futbollit Edmilson gjendet në Kosovë, takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Legjenda braziliane e futbollit Edmilson gjendet në Kosovë, takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Zyrtare: Young vazhdon kontratën për një vit te Unitedi

Zyrtare: Young vazhdon kontratën për një vit te Unitedi

Ilicic e pranon se dëshironte t’i bashkohej Romës: Nëse një skuadër e madhe të kërkon, është normale që dëshiron t’i bashkohesh

Ilicic e pranon se dëshironte t’i bashkohej Romës: Nëse një skuadër e madhe të kërkon, është normale që dëshiron t’i bashkohesh

FFK publikon orarin e javës së parë në stinorin pranveror në Ipko Superligë, derbi i qytetit të Gjilanit luhet në përvjetorin e pavarësisë

FFK publikon orarin e javës së parë në stinorin pranveror në Ipko Superligë, derbi i qytetit të Gjilanit luhet në përvjetorin e pavarësisë

Marotta: Rinovimi i Icardit nuk është problem

Marotta: Rinovimi i Icardit nuk është problem