Është shtyrë seanca e mjekëve të akuzuar për keqpërdorim në rastin stenta.

21.10.2016 11:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Është shtyrë seanca e mjekëve të akuzuar për keqpërdorim në rastin stenta.

Është shtyrë shqyrtimi kryesor për rastin “Stenta” për 30 nëntor. Shtyrja u bë pasi që ka munguar njëri nga të akuzuarit.

Seanca fillestare në Rastin Stenta ku të akuzuar janë 64 persona kryesisht punëtorë shëndetësorë të institucioneve publike e private është shtyrë për mungesë të njërit nga të akuzuarit-Agron Besimit.

Para se gjykata të vendosë për shtyrjen, me mosmbajtjen e seancës sot u pajtua edhe prokurori Agron Bajrami që ditën e sotme e përfaqësoi aktakuzën.

Bajrami tha se nuk janë plotësuar kushtet për zhvillimin e seancës, ndërsa i kërkoi gjykatës që në seancën e radhës ta sigurojë praninë e të akuzuarve.

Prokurori e pranoi se ende nuk u janë dorëzuar provat të akuzuarve që nuk e kanë gjuhë amtare shqipen.

“Për sa i përket çështjes së provave u janë dorëzuar të gjithëve, ndërsa sa u përket atyre në gjuhën turke pjesa e mbetur e materialeve do t’u dorëzohet shumë shpejt,” tha prokurori Bajrami.

Prokurori kundërshtoi veçimin e procedurës për Aganin e Shabanin.

“Nuk plotësohen asnjë nga kushtet ligjore për veçimin e procedurës dhe se provat janë të  ndërlidhura dhe veçimi do të ishte në kundërshtim me parimet e procedurës penale,” tha prokurori Bajrami.

Seanca e shtyrë u caktua të zhvillohet më 30 nëntor. /Kallxo.com

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Brnabiq: Jemi larg marrëveshjes me Kosovën, shkëmbimi i territoreve nuk mjafton

Brnabiq: Jemi larg marrëveshjes me Kosovën, shkëmbimi i territoreve nuk mjafton

Kurti: Me qeverisjen e Vetëvendosjes do të lirohet nafta për bujqit dhe do të hiqen xhipat e shtrenjtë qeveritarë

Kurti: Me qeverisjen e Vetëvendosjes do të lirohet nafta për bujqit dhe do të hiqen xhipat e shtrenjtë qeveritarë

Haradinaj: Mohimi i lëvizjes së lirë, diskriminim për rininë

Haradinaj: Mohimi i lëvizjes së lirë, diskriminim për rininë

Holanda, Gjermania, Franca, Belgjika po hezitojnë të japin miratim pozitiv për vizat

Holanda, Gjermania, Franca, Belgjika po hezitojnë të japin miratim pozitiv për vizat

Ligji me të cilin Gjermania synon ta mbulojë fuqinë punëtore “rrezikon” Ballkanin

Ligji me të cilin Gjermania synon ta mbulojë fuqinë punëtore “rrezikon” Ballkanin

Rritet shkalla e varfërisë në Maqedoni

Rritet shkalla e varfërisë në Maqedoni

Haradinaj: Idetë për ndryshim kufijsh, maskime për ndarjen e Kosovës

Haradinaj: Idetë për ndryshim kufijsh, maskime për ndarjen e Kosovës

Ish-Shefi i Gjykatës së UÇK’së pajtohet me Sylejman Selimin se politikanët ia montuan burgun

Ish-Shefi i Gjykatës së UÇK’së pajtohet me Sylejman Selimin se politikanët ia montuan burgun

Gjermania nuk ndryshon politikën për Ballkanin, por ç’ndodh me BE-në vitin e ardhshëm

Gjermania nuk ndryshon politikën për Ballkanin, por ç’ndodh me BE-në vitin e ardhshëm

Loriana Kuka arrin në finalen e Evropianit U23

Loriana Kuka arrin në finalen e Evropianit U23

Gjermania ia refuzon vizën, kosovari shpërthen në Facebook: Ju bëj thirrje…

Gjermania ia refuzon vizën, kosovari shpërthen në Facebook: Ju bëj thirrje…

Serbia thotë se edhe Grenada e ka tërhequr njohjen, MPJ e Kosovës e mohon Foto: Ilustrim

Serbia thotë se edhe Grenada e ka tërhequr njohjen, MPJ e Kosovës e mohon Foto: Ilustrim

Procesi për vizat mund të shtyhet edhe për një kohë

Procesi për vizat mund të shtyhet edhe për një kohë

Aksidenti i KFOR-it bëri që mbi 50 udhëtarë të humbasin fluturimin

Aksidenti i KFOR-it bëri që mbi 50 udhëtarë të humbasin fluturimin

Aktori Kushtrim Hoxha, më i miri i Festivalit të Filmit të Bosforit

Aktori Kushtrim Hoxha, më i miri i Festivalit të Filmit të Bosforit

Analistët: Diskursi i Thaçit për shkëmbin territoresh dëmtoi procesin e njohjeve

Analistët: Diskursi i Thaçit për shkëmbin territoresh dëmtoi procesin e njohjeve