Është shpallur djathi më i mirë në botë – shikoni si duket dhe çfarë shije ka

07.12.2017 07:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Është shpallur djathi më i mirë në botë – shikoni si duket dhe çfarë shije ka

Shikoni për çfarë arsye është shpallur mu ky djathi më mirë në botë.

Djathi më i mirë në botë është zgjedhur – dhe vjen nga Britania e Madhe.

Djathi nga Konrvola ka fituar në konkurrencën e 34 shteteve të tjera dhe është shpallur më i miri në botë për vitin 2017.

Djathi i quajtur “Cornish Kern” është më i mirë se djathi italian “Blu Di Bufala” i cili ka zënë vendin e dytë, i Austrisë “Capellaro” dhe ai Afrikës Jugore “Delewood Hugenot” kanë zënë vendin e tretë, transmeton Telegrafi.

Përse ky djathë është më i miri se të tjerët?

Gjykuar sipas krijuesve të tij, këtë djathë e karakterizon fortësia e cila në brendësinë e tij ngadalë shkapërderdhet, mirëpo e zbukuron shija e butë me nota karameleje.

Si duket, ky kombinim ka kaluar shkëlqyeshëm te juria të cilën e përbëjnë prodhuesit e djathit dhe blerësit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Heynckes: Ishim më të mirë, por Navas na e mohoi finalen

Heynckes: Ishim më të mirë, por Navas na e mohoi finalen

Eneda Tarifa ka 'grimieren' personale më të ëmbël nga të gjitha!

Eneda Tarifa ka 'grimieren' personale më të ëmbël nga të gjitha!

Kefiri si ilaç, përdoret për shëndet të mirë – receta për përgatitjen

Kefiri si ilaç, përdoret për shëndet të mirë – receta për përgatitjen

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-2 Bayern Munich: Portieri i shpëton spanjollët, ndërsa tjetri i ‘tradhton’ gjermanët

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-2 Bayern Munich: Portieri i shpëton spanjollët, ndërsa tjetri i ‘tradhton’ gjermanët

Arditi publikon videon më të ëmbël të Annës!

Arditi publikon videon më të ëmbël të Annës!

Perotti dhe Strootman jashtë skuadrës për ndeshjen me Liverpoolin

Perotti dhe Strootman jashtë skuadrës për ndeshjen me Liverpoolin

Profesionet në zhdukje për shkak të teknologjisë

Profesionet në zhdukje për shkak të teknologjisë

Oriola ndjek koncertin në Tiranë, "harron" të veshë pantallonat

Oriola ndjek koncertin në Tiranë, "harron" të veshë pantallonat

Përfitimet shëndetësore të kumbullave

Përfitimet shëndetësore të kumbullave

Përmbledhje e vizitës së Ilir Latfit në Tiranë – Jeta dhe karriera e yllit të vetëm shqiptar në UFC

Përmbledhje e vizitës së Ilir Latfit në Tiranë – Jeta dhe karriera e yllit të vetëm shqiptar në UFC

Eleni Foureira e thotë troç e me zë të lartë: Jam krenare që jam shqiptare!

Eleni Foureira e thotë troç e me zë të lartë: Jam krenare që jam shqiptare!

Ronaldo: Asgjë nuk ka mbaruar, Reali nuk do ta ketë të lehtë ndaj Bayernit

Ronaldo: Asgjë nuk ka mbaruar, Reali nuk do ta ketë të lehtë ndaj Bayernit

Nintendo këtë verë do të lançojë një RPG të ri për smartfonët

Nintendo këtë verë do të lançojë një RPG të ri për smartfonët

Rezarta Shkurta nostalgjike…do i rikthehet muzikës?

Rezarta Shkurta nostalgjike…do i rikthehet muzikës?

Nga puna në autolarje te veturat super luksoze, historia frymëzuese e 40-vjeçarit (Foto)

Nga puna në autolarje te veturat super luksoze, historia frymëzuese e 40-vjeçarit (Foto)

Përse gratë ndahen nga burri që e dashurojnë

Përse gratë ndahen nga burri që e dashurojnë