Ermira Mehmeti: Më kërkuan para për të mos i publikuar incizimet

31.03.2016 23:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, që së fundi ishte pjesë e një audio incizimi me përmbajtje seksuale ku ajo ishte e përfshirë në një bisedë më bashkëpartiakun e saj Musa Xhaferi ka dhënën mendimin e saj mbi këtë çështje në Opinion në TV Klan.
Ajo ka thënë se është shantazhuar në këtë rast.

“Më kanë shantazhuar e kërcënuar, edhe duke më kërkuar para. Kjo është formë tipike e shantazhit politik për të më diskredituar, për të më shkatërruar karrierën politike,” ka thënë Mehmeti në Opinion.

Më tej deputetja Mehmeti ka thënë se në disa momente ka qenë zëri i saj në video, por si tërësi ajo është e montuar dhe ka treguar se e ka denoncuar rastin në prokurori. Gjithashtu këtë ngjarje e ka cilësuar si goditje për politikanët që duan ndryshim në Maqedoni.
“Ne video është edhe zëri im në ndonjë moment për t’i dhënë hije vërtetësie, por pjesët e tjera janë të montuara. Në kohën kur unë pretendoj një post politik, u bëra viktima e një incizimi të tillë.”

“Esenca qëndron te fakti se: me çfarë plumbash e artilerie goditën politikanët shqiptarë që duan ndryshimin në Maqedoni.”

“Nuk kam reaguar me vonesë, kisha punë me denoncimin në prokurori. Goditja ishte e madhe për mua e familjen time, po i mbledhim forcat që ta tejkalojmë këtë gjendje.”

“Këto lloj montimesh nuk janë asgjë e re për shqiptarët, jemi mësuar t’i diskreditojmë kundërshtarët tanë ne këtë mënyrë. Nuk mendoj se BDI-ja ka bërë diçka të tillë,” ka thënë Mehmeti në Opinion.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kurti dhe Haxhiu takohen me ambasadorin e Italisë, e njoftojnë për bisedimet me LDK-në

Kurti dhe Haxhiu takohen me ambasadorin e Italisë, e njoftojnë për bisedimet me LDK-në

Kosovës po i ikin qytetarët

Kosovës po i ikin qytetarët

Zyrtari policor dënohet me një vit burg dhe 500 euro gjobë për marrje ryshfeti

Zyrtari policor dënohet me një vit burg dhe 500 euro gjobë për marrje ryshfeti

SHBA-të, OKB-ja dhe BE-ja mbështesin një marrëveshje të qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë

SHBA-të, OKB-ja dhe BE-ja mbështesin një marrëveshje të qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë