Erdogan pranon humbjen në zgjedhjet lokale në disa qytete

31.03.2019 22:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Erdogan pranon humbjen në zgjedhjet lokale në disa qytete

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka pranuar se partia e tij, Partia për Drejtësi dhe Zhvillim, nuk ka dalë e suksesshme në disa qytete në zgjedhjet lokale të mbajtura sot.

Ai ka pranuar se kjo është domosdoshmëri e demokracisë.

Siç raporton Reuters, Erdogan ka thënë se do të fokusohet në ekonomi, mbrojtje e prodhim industrial.

Erdogan ka thënë se zgjedhjet e ardhshme do të mbahen në qershor të vitit 2023.

Sipas rezultateve deri tash, Erdogan dhe partia e tij kanë humbur Ankaranë pas shumë vjetësh.

Në Ankara, opozita udhëheq me 49.5% të votave, transmeton TRT.

Beteja kryesore, e Ankarasë, në zgjedhjet e sotme shihet si një provë e popullaritetit të Erdogan në kohën e vështirësive ekonomike dhe rritjes së inflacionit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Erdogan pranon humbjen në zgjedhjet lokale në disa qytete

Erdogan pranon humbjen në zgjedhjet lokale në disa qytete

Edhe 400 zyrtarë të lartë ende nuk kanë deklaruar pasurinë, nesër afati i fundit

Edhe 400 zyrtarë të lartë ende nuk kanë deklaruar pasurinë, nesër afati i fundit

Policët që konfiskuan 99 armë u trajnuan nga SHBA-të

Policët që konfiskuan 99 armë u trajnuan nga SHBA-të

Haziri i reagon Pal Lekajt: E turpshme të kërkohet largimi i Ambasadorit

Haziri i reagon Pal Lekajt: E turpshme të kërkohet largimi i Ambasadorit

Mikiq zbulon “qëllimin e vërtetë të shkarkimit” nga Haradinaj

Mikiq zbulon “qëllimin e vërtetë të shkarkimit” nga Haradinaj

Vuçiq i gëzohet zbrazjes së Kosovës kur të ndodhë liberalizimi

Vuçiq i gëzohet zbrazjes së Kosovës kur të ndodhë liberalizimi

Hoxhaj porosit Haradinajn: Hiqe taksën, po i lëndoni raportet me SHBA-në dhe BE-në

Hoxhaj porosit Haradinajn: Hiqe taksën, po i lëndoni raportet me SHBA-në dhe BE-në

‘Kontrabanda me mallra nuk është në rritje pas vendosjes së taksës’

‘Kontrabanda me mallra nuk është në rritje pas vendosjes së taksës’

Historiani serb ‘godet’ Vuçiqin: Ashpërsuat raportet me Kosovën

Historiani serb ‘godet’ Vuçiqin: Ashpërsuat raportet me Kosovën

“Faleminderit që djalin tënd ja fale Kosovës”/ Komandatit i UÇK rikujton dëshmorin e luftës, Ushtar Kavajën

“Faleminderit që djalin tënd ja fale Kosovës”/ Komandatit i UÇK rikujton dëshmorin e luftës, Ushtar Kavajën

U bë pjesë e UÇK’së në moshën 17-vjeçare, tash ka vendosur të largohet nga Kosova

U bë pjesë e UÇK’së në moshën 17-vjeçare, tash ka vendosur të largohet nga Kosova

Prokuroria dhe Gjykata fshehën aktakuzën e ngritur ndaj Bukoshit e Osmanit

Prokuroria dhe Gjykata fshehën aktakuzën e ngritur ndaj Bukoshit e Osmanit

Ambasadorët, të ‘lodhur’ me pushtetarët në Kosovë

Ambasadorët, të ‘lodhur’ me pushtetarët në Kosovë

Wisner: Marrëveshja Kosovë-Serbi hap perspektivë për të dy vendet

Wisner: Marrëveshja Kosovë-Serbi hap perspektivë për të dy vendet

Ambasadori amerikan kritikon ata që kufizojnë se çka duhet të flasin Kosova e Serbia

Ambasadori amerikan kritikon ata që kufizojnë se çka duhet të flasin Kosova e Serbia

Barnat e kontrabanduara nëpër barnatoret e Kosovës

Barnat e kontrabanduara nëpër barnatoret e Kosovës