ERALD SELCA:Enver Hoxha Babai i Kombit Shqiptar dhe njeriu që nuk njohi kurrë Ndarjen e Shqiperisë

11.04.2015 19:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
ERALD SELCA:Enver Hoxha Babai i Kombit Shqiptar dhe njeriu që nuk njohi kurrë Ndarjen e Shqiperisë

Kombi Shqiptar më nuk do lind Enver Hoxhë , 30 vite pa ty janë shekuj të terë o kolos o gjigand shqiptarie dhe i revolucionit botëror .
Gjeniu , Kryevizionari mendjendrituri Enver Hoxha personifikon atdhetarine , vlerat dhe te qenurit shqiptar simbol mburrje dhe krenarie personaliteti me i madh shqiptar arkitekti dhe babai i kombit tonë dhe njerizmit .

Enver Hoxha ishte idoli yne dhe idoli i popujve te roberuar i Ernesto Ce Gevares idoli i miliona shqipetareve dhe popujve liridashes idoli katalizatori i te gjitha perpjekjeve per liri dhe clirim e Bashkim Kombetar .

Enver Hoxha kurre nuk e nenshkroi karten e Helsinkut , kurre nuk e pranoi coptimin e Shqiperise ishte ze i unitetit ze i drites ishte qielli dhe dielli yne qe na nxerri ne drite nga erresirat shekullore te pushtimeve otomane ,sllave greke nazifashiste .

Enver Hoxha kishte lindur lider ne Gjirokastren trime e bujare , i vetem me Partizanet Cliroi memedheun dhe viset tjera nje jete luftoi armiqet dhe zakonet praponike shqiptare primitivizmat fetare dhe dogmat .

Per Enver Shqiptarin Shqiperia dhe Shqiptaret ishin te paret prore ,Enver Hoxha nuk ishte servil si lideret e sotem por dinjitoz e burreshtetas tamam fale Enver Hoxhes ne ekzistojme e frymojme shqip .

Enver Hoxha eshte Babai i Kombit Shqiptar , dhe neser kudo ne viset shqiptare do ta kujtojme dhe nderojme vepren e tij profetike ne idealistet Enverian .

Te jesh Enverist nuk dmth te jesh Komunist , por dmth te jesh Shqiptar i madh dhe i pakompromis ./kosovalbaner/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Katrahura profesionale në Kosovë

Katrahura profesionale në Kosovë

Monumenti që mungon!

Monumenti që mungon!

Nuk mund të burgoset liria…

Nuk mund të burgoset liria…

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën