Entuziastit dhe Youtuberit të monedhave kriptografike i vidhen 2 milionë dollarë në një transmetim live

16.04.2018 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Entuziastit dhe Youtuberit të monedhave kriptografike i vidhen 2 milionë dollarë në një transmetim live

Entuziasti dhe Youtuberi i monedhave kriptografike i njohur për analizat e tij të ICO-ve, Ian Balina, u hakua gjatë një transmetimi live ku u vodhën 2 milionë dollarë.

Balina ishte duke analizuar disa ICO në kanalin e tij kur një shikues i shkruajti se dikush kishte vjedhur të gjitha monedhat nga portofoli i tij.

“Ian, a e di se dikush ka transferuar të gjitha monedhat tuaja nga portofoli yt?,” komentonte një përdorues.

Ndërsa Balina vijoi me analizën e tij duke mos i kushtuar rëndësi komentit, transmetimi live u ndërpre pas 15 minutash.

Më vonë me një njoftim përmes kanalit të tij në Telegram, Balina tha se u detyrua të mbyllte transmetimin live sepse ishte hakuar.

Balina është një emër i njohur në industrinë e ICO-ve sidomos si një influencer. Kanali i tij në Youtube ka 116,000 abonentë ndërsa kanali në Telegram mbi 26,000 anëtarë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh rreth kancerit të lëkurës

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh rreth kancerit të lëkurës

Ishi miliarder i Morena Tarakut kalon natën me një vajzë tjetër nga Kosova

Ishi miliarder i Morena Tarakut kalon natën me një vajzë tjetër nga Kosova

Paul Pogba dëshiron të rikthehet te Juventusi

Paul Pogba dëshiron të rikthehet te Juventusi

32-Bit vs 64-Bit: Cili është ndryshimi?

32-Bit vs 64-Bit: Cili është ndryshimi?

Kjo modele ua ndreq ditën, dhe ua prishë natën

Kjo modele ua ndreq ditën, dhe ua prishë natën

Nëna e Ronaldos: Jam e lumtur që djali im zgjodhi Juventusin

Nëna e Ronaldos: Jam e lumtur që djali im zgjodhi Juventusin

Era Istrefi publikon videoklipin e këngës "Prisoner"

Era Istrefi publikon videoklipin e këngës "Prisoner"

Malmo fiton sërish ndaj Dritës

Malmo fiton sërish ndaj Dritës

Ilaç natyral për ta zvogëluar rrezikun e hipertensionit

Ilaç natyral për ta zvogëluar rrezikun e hipertensionit

Imazhe që tregojnë dallimin e jetës në burgjet rreth e rrotull botës (Foto)

Imazhe që tregojnë dallimin e jetës në burgjet rreth e rrotull botës (Foto)

Ndahen rrugëtimet e Instapaper dhe Pinterest

Ndahen rrugëtimet e Instapaper dhe Pinterest

Jepte lajmet me gjoksin jashtë, spikeren e heqin nga puna pas konfliktit me pronarin

Jepte lajmet me gjoksin jashtë, spikeren e heqin nga puna pas konfliktit me pronarin

Shkëndija në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve

Shkëndija në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve

"Hajde gjakovare" – Edi Furra sjell hitin e verës

"Hajde gjakovare" – Edi Furra sjell hitin e verës

Kukësi vazhdon tutje falë golit si mysafir

Kukësi vazhdon tutje falë golit si mysafir

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?