Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë

25.11.2018 21:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala duket i lumtur në një fotografi të publikuar në shoqërinë e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.
Kjo ndoshta për faktin se Rama mund të ketë mbështetur Kosovën në aplikimin e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe boshnjake.

“100 për qind’ është mbishkrimin në fotografinë e Shalës me Ramën.

Ministri i Financave në qeverinë Rama, Arben Ahmetaj, dje u shpreh kundër taksës për produktet serbe dhe boshnjake.

Qëndrimin e tij të publikuar në Facebook ai e fshiu pasi mori kritika të shumta.

Ndërkohë po sonte Ministri i Arsimit SHyqri Bytyqi ka treguar se në mes të Kosovës dhe Shqipërisë së shpejti nuk do të aplikohet asnjë taksë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë

Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë

Kërkohet transparencë e plotë në përzgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së

Kërkohet transparencë e plotë në përzgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së

Radojçiq thotë se Policia shkoi në veri për ta vrarë, e jo për ta arrestuar

Radojçiq thotë se Policia shkoi në veri për ta vrarë, e jo për ta arrestuar

Romingu dhe dogana dominojnë takimin tradicional Kosovë – Shqipëri

Romingu dhe dogana dominojnë takimin tradicional Kosovë – Shqipëri

Me shpërndarjen e mjeteve nga fitorja e dytë në “Oxygen” shpërfaqi sërish humanizmin e tij

Me shpërndarjen e mjeteve nga fitorja e dytë në “Oxygen” shpërfaqi sërish humanizmin e tij

Vetëvendosje sulmon Shpend Ahmetin me cunga nëpër stacione të autobusëve

Vetëvendosje sulmon Shpend Ahmetin me cunga nëpër stacione të autobusëve

Veseli ul Nuredin e Sami Lushtakun në tavolinë

Veseli ul Nuredin e Sami Lushtakun në tavolinë

MPJ demanton mediat serbe: Kosova s’harton ‘lista të zeza’, Serbia është ajo që bën një gjë të tillë

MPJ demanton mediat serbe: Kosova s’harton ‘lista të zeza’, Serbia është ajo që bën një gjë të tillë

MPJ: Shpejt do t’ua ndalojmë hyrjen disa zyrtarëve serbë në Kosovë

MPJ: Shpejt do t’ua ndalojmë hyrjen disa zyrtarëve serbë në Kosovë

Thaçi në SHBA për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Thaçi në SHBA për marrëveshjen Kosovë – Serbi

GAP: Komunat e udhëhequra nga AAK-ja “hanë” 32% të e buxhetit të Infrastrukturës

GAP: Komunat e udhëhequra nga AAK-ja “hanë” 32% të e buxhetit të Infrastrukturës

Sali Berisha reagon ashpër për deklaratën e ministrit shqiptar: Beogradi është Meka e tyre

Sali Berisha reagon ashpër për deklaratën e ministrit shqiptar: Beogradi është Meka e tyre

Analistët thonë se janë 10 shtete që hezitojnë t’i heqin vizat kosovarëve

Analistët thonë se janë 10 shtete që hezitojnë t’i heqin vizat kosovarëve

Selmanaj: Lista Serbe nuk e rrëzon qeverinë pa leje të Thaçit, Vuçiqit e Radojçiqit

Selmanaj: Lista Serbe nuk e rrëzon qeverinë pa leje të Thaçit, Vuçiqit e Radojçiqit

Kërcënimet e Qeverisë nuk frikësojnë KEDS-in, edhe sot pati ndërprerje të rrymës

Kërcënimet e Qeverisë nuk frikësojnë KEDS-in, edhe sot pati ndërprerje të rrymës

Prokuroria ka prova që dëshmojnë përfshirjen e tre të arrestuarve në vrasjen e Ivanoviqit

Prokuroria ka prova që dëshmojnë përfshirjen e tre të arrestuarve në vrasjen e Ivanoviqit