Emily Ratajkowski akuzon fotografin për sulm seksual

16.09.2020 20:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Emily Ratajkowski akuzon fotografin për sulm seksual

Manekinia dhe aktorja amerikane Emily Ratajkowski po akuzon fotografin Jonathan Leder për ngacmim seksual në vitin 2012, në shtëpinë e tij në rajonin malor të Catskills – Nju Jork.

Ratajkowski bëri akuzën në një ese të gjatë që shkroi për revistën ‘New York’. Ajo pretendon se agjenti i atëhershëm e dërgoi në shtëpinë e Leder për një regjistrim të papaguar për revistën “Darius” dhe se ky angazhim kërkonte që ajo të flinte në shtëpinë e agjentit.

Në esenë e saj, manekinia e njohur përshkruan në detaje se çfarë ndodhi më tej, duke përfshirë që Leder e penetroi me gisht dhe si ajo kujton vetëm dhimbjen ndërsa zgjati.

Emily Ratajkowski më vonë shpjegoi se koleksioni i fotografive të bëra në shtëpinë e Leder u botua në vitin 2016 në “Leder / Ratajkowski Collector’s Edition” nga “Imperial Publishing”, por ajo pretendon se fotografit dhe botuesit nuk u lejohej të përdorin ato fotografi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Emily Ratajkowski akuzon fotografin për sulm seksual

Emily Ratajkowski akuzon fotografin për sulm seksual

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e paragjykojnë lidhur me peshën

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e paragjykojnë lidhur me peshën

Zekirija Ramadani, trajner i ri i Prishtinës

Zekirija Ramadani, trajner i ri i Prishtinës

K.F Llapi pret që kampionati të nisë në fundjavë

K.F Llapi pret që kampionati të nisë në fundjavë

“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm