Emery e mbron Granit Xhakën pas vërshëllimave në ‘Emirates’

23.09.2019 00:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Emery e mbron Granit Xhakën pas vërshëllimave në ‘Emirates’

Vazhdojnë problemet e Granit Xhakës me tifozët e Arsenalit.

Paraqitjet e Granit Xhakës nuk kanë qenë edhe të mira në këtë start të sezonit, për çka edhe është duke u kritikuar nga fansat.

Në fitoren e vështirë që mori Arsenali të dielën në shtëpi kundër Aston Villës me rezultat 3-2, tifozët e kanë vërshëllyer kapitenin e skuadrës.

Mesfushori shqiptar luajti për 72 minuta kundër Aston Villas dhe më pas u largua nga fusha në mesin e vërshëllima.

Kjo nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit, Unai Emery, që ka kërkuar mbështetje për Xhakën.

“Kemi nevojë për mbështetje. Kemi nevojë për tifozët që t’i ndihmojnë të gjithë lojtarët. Përgjegjësia jonë është që të japim më të mirën”, tha Emery pas ndeshjes.

“Ai ka luajtur mirë të enjten, gjithashtu javën e kaluar në Watford. Sot e ndërrova sepse ka luajtur për 90 minuta në mesjavë”.

“Xhaka është lojtar shumë i rëndësishëm për ne. Ai është i përkushtuar dhe po përmirësohet. Nuk po kërkoi nga njerëzit që ta mbështesin, por jam i sigurt se ai do të arrijë gjëra të mira nëse mbështetësit e ndihmojnë atë”. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë