Emanuele Ndoj po shkëlqen me Brescian, Sampdoria në ndjekje të mesfushorit shqiptar

11.02.2019 10:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Emanuele Ndoj po shkëlqen me Brescian, Sampdoria në ndjekje të mesfushorit shqiptar

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Emanuele Ndoj është duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë.

22-vjeçari ka zhvilluar 20 ndeshje këtë edicion me Brescian ku ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që klubi nga Serie A, Sampdoria të shpreh interesim për transferimin e tij.

Në ndeshjen e fundit ndaj Carpi, agjentë të klubi bardh e kaltër ishin prezent në stadium për ta parë nga afër lojtarin.

Emanuele Ndoj (D) gjatë një ndeshje me fanellën e Brescias në Serie B. (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

E pikërisht në këtë takim Ndoj ka shkëlqyer pasi shënoi një gol dhe dhuroi një asistim në fitoren 3-1 të Brescias.

Një herë kampioni i Italisë po synon që ta transferojë shqiptarin gjatë afatit kalimtar të verës.

Por nuk do të jetë i lehtë transferimi i tij, pasi Brescia për ta lënë të lirë po kërkon rreth pesë milionë euro.

Interesim për mesfushorin shqiptar kanë shprehur edhe dy skuadrat tjera nga Serie A, Bologna dhe Sassuolo. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Emanuele Ndoj po shkëlqen me Brescian, Sampdoria në ndjekje të mesfushorit shqiptar

Emanuele Ndoj po shkëlqen me Brescian, Sampdoria në ndjekje të mesfushorit shqiptar

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

Spotify do të mbyllë shërbimin për ata që përdorin bllokues reklamash

Spotify do të mbyllë shërbimin për ata që përdorin bllokues reklamash

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

Philadelphia mposhtë thellë LA Lakers, kampioni në fuqi vazhdon me fitore

Philadelphia mposhtë thellë LA Lakers, kampioni në fuqi vazhdon me fitore

Valverde arsyeton barazimin me Bilbaon dhe flet rreth gjendjes së fundit të Messit

Valverde arsyeton barazimin me Bilbaon dhe flet rreth gjendjes së fundit të Messit

Nëna gjen “ilaçin” perfekt për çarjet e lëkurës pas shtatzënisë

Nëna gjen “ilaçin” perfekt për çarjet e lëkurës pas shtatzënisë

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

Lipjani i pamëshirshëm ndaj Boresë

Lipjani i pamëshirshëm ndaj Boresë

Arsyet pse djersitni (shumë) gjatë natës dhe si ta parandaloni

Arsyet pse djersitni (shumë) gjatë natës dhe si ta parandaloni

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit