Elvis Naçi: Më kanë akuzuar, nuk do të merrem asnjëherë me politikë

01.12.2019 16:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Elvis Naçi: Më kanë akuzuar, nuk do të merrem asnjëherë me politikë

Imami Elvis Naçi është i pranishëm në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit dhe është shprehur se deri më tani nga fondacioni i tij janë mbledhur 2 milion euro dhe priten rreth 3-4 milion.

Ai tha se shumë shpejt do të bënte transparencë të plotë sa u përket të ardhurave. Prej kohësh cilësohet si politikan i ardhshëm duke qenë se ka shumë impakt në shoqëri.

Naçi i ka dhënë edhe një herë tjetër përgjigje kësaj, duke u shprehur se kurrë nuk do të merrej me politike.

Elvis Naçi:

Nuk merrem me politikë, pavarësisht se më kanë akuzuar. Jemi të barabartë. Këtu jemi të gjithë të barabartë në fusha të ndryshme, të gjithë kemi kontribuar. Barazia në këtë tryezë, hapi i parë për të ngrohur ata që janë të varfër.

Ne në këtë tryezë do të bëjmë transparencën edhe të fondeve të njëri-tjetrit, Unë nuk kam asnjë post dhe nuk do të merrem asnjëherë me politikë./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Post, aviatori që bëri fluturimin e parë i vetëm rreth botës

Post, aviatori që bëri fluturimin e parë i vetëm rreth botës

Protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe

Protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe

Jep dorëheqjen Bordi i Telekomit

Jep dorëheqjen Bordi i Telekomit

Zeka: Nëse Thaçi nuk do të përgjigjej në pyetjet e Prokurorisë Speciale, do të arrestohej

Zeka: Nëse Thaçi nuk do të përgjigjej në pyetjet e Prokurorisë Speciale, do të arrestohej

Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros

Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të euros

Reçica: Veteranët e luftës së UÇK do të kenë të drejtë pune ne sektorin privat

Reçica: Veteranët e luftës së UÇK do të kenë të drejtë pune ne sektorin privat

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

Balaj konfirmon: Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

Balaj konfirmon: Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

​VV kundër rezolutës që mbron luftën e UÇK

​VV kundër rezolutës që mbron luftën e UÇK

Austri, rikthehet vendosja e detyrueshme e maskave në vendet e mbyllura publike

Austri, rikthehet vendosja e detyrueshme e maskave në vendet e mbyllura publike

Paysera i ofron tregut kosovar me karta pagese transferime të lira ose falas

Paysera i ofron tregut kosovar me karta pagese transferime të lira ose falas

Haziri kundër masave të ndërmarra nga Qeveria Hoti për menaxhimin e Covid-19

Haziri kundër masave të ndërmarra nga Qeveria Hoti për menaxhimin e Covid-19

​Veliu në cilësinë e Koordinatorit, flet me amerikanët për terrorizmin

​Veliu në cilësinë e Koordinatorit, flet me amerikanët për terrorizmin

Vdes Latfi Kryeziu, pronar i Shell Kosova

Vdes Latfi Kryeziu, pronar i Shell Kosova

Qeveria i kërkon “Dardafonit” afat deri më 1 tetor për Telekomin

Qeveria i kërkon “Dardafonit” afat deri më 1 tetor për Telekomin