Elvana Gjata emocionon të gjithë me reagimin e saj pas tërmetit

26.11.2019 19:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Elvana Gjata emocionon të gjithë me reagimin e saj pas tërmetit

Elvana Gjata

Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata ka ndjekur hapin e shumë prej kolegëve të saj të cilët kanë reaguar pas tërmetit të fuqishëm që ka goditur Shqipërinë në orët e para të kësaj të marte.

Ajo në llogarinë e saj publike në “Instagram” ka bërë publik një imazh ku shihet flamuri kuq e zi në pjesë të plasaritura duke tentuar kështu ta lidhë me ngjarjen e kobshme të sotme.

Këngëtarja ka shkruar se këtë ngjarje shqiptarët do ta kujtojnë gjatë gjithë jetës derisa ka këshilluar të gjithë se në momente të tilla duhen të jenë sa më pranë njëri-tjetrit.

“Këto janë momentet kur më shumë se kurrë duhet të jemi të bashkuar, të duam e të ndihmojmë njëri tjetrin, të jemi pranë atyre që hidhërimin e mbrëmjes së kaluar do ta kujtojnë gjatë gjithë jetës. #prayforalbania” – ka shkruar Gjata në hapësirën e përshkrimit të imazhit në “Instagram”.

Kujtojmë që nga ky tërmet që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm (e marte) deri më tani është konfirmuar se kanë ndërruar jetë 18-persona dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë por nuk është raportuar për dëme materiale.

BOTASOT

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes (FOTO + VIDEO)

Merr fund ‘miqësia’ mes Fifit dhe Enedës!

Merr fund ‘miqësia’ mes Fifit dhe Enedës!

Falënderon 10 milionë ndjekësit në Instagram Bebe Rexha, me një video të veçantë

Falënderon 10 milionë ndjekësit në Instagram Bebe Rexha, me një video të veçantë

Ilaçi i famshëm OKI, ja çka mund t’i bëjë trupit tuaj

Ilaçi i famshëm OKI, ja çka mund t’i bëjë trupit tuaj

Demi Rose heq bikinit sipër! (Foto)

Demi Rose heq bikinit sipër! (Foto)

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Werderi befasohet nga Paderborni, gëzon Gjasula, trishtohet Rashica

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Mourinho tregon se përse i dha topin e ndeshjes talentit të Tottenhamit

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Tërbohet lojtari i Napolit, askush nuk dëshiron që të luajë

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni

Ndahet nga jeta babai i Unikkatil- it

Ndahet nga jeta babai i Unikkatil- it

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Kourtney Kardashian kapet ‘mat’ me ish të dashurin

Kourtney Kardashian kapet ‘mat’ me ish të dashurin

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Tregon këngëtari shqiptar se flirtoi me 12 vajzat e videoklipit

Tregon këngëtari shqiptar se flirtoi me 12 vajzat e videoklipit