Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

16.02.2020 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John, dukshëm i mërzitur, është detyruar të ndërpresë një koncert në Zelandën e Re pasi u ndje keq, për shkak të pneumonisë. Muzikanti 72 vjeçar, humbi zërin në mes të koncertit që po mbahej në stadiumin e Aucklandit, Mount Smart.

“Kam humbur tërësisht zërin tim. Nuk mund të këndoj”, tha John para të pranishmëve në koncert. “Duhet të shkoj, më vjen keq”, përfundoi ai.

Elton John u duk se shpërtheu në lot kur në një moment u përkul mbi piano dhe tundi kokën. Audienca e shoqëroi këngëtarin me ovacione ndërsa ai dilte nga skena, i ndihmuar nga disa asistentë.

Më herët ai i kishte thënë shikuesve në stadiumin e mbushur plot, se ishte diagnostikuar me pneumoni. Koncerti ishte i pari në Zelandën e re, në kuadër të turneut të tij lamtumirës, “Yellow Brick Road”.

Johni duket se është prekur nga një pneumoni jo e zakonshme, një lloj infeksioni në mushkëri i shkaktuar nga baktere apo viruse. Ajo është pak më agresive se llojet e tjera të pneumonisë, dhe kërkon kujdes mjekësor. Simptomat janë të krahasueshme me ato të një të ftohti të rëndë, shpesh me kollë, dhimbje gjoksi dhe dhimbje koke.

Sër Elton John u vizitua nga një mjek në mes të koncertit dhe pavarësisht sëmundjes ai mundi të performojë disa këngë klasike si “Candle in the Wind” dhe “All the Girls Love Alice”. Por në përfundim, ai u dorëzua dhe nuk mundi të përfundonte performancën, me zërin e tij që u shua ndërsa përpiqej të këndonte “Daniel”.

Ajo që nuk dihet është se si do të ndikojë sëmundja e tij në datat e tjera të turneut. Ai duhet të luante edhe dy koncerte në Auckland, të martën dhe të enjten, si pjesë e turneut./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)