Elektriciteti i lartë që ka në trup, i mundëson të ‘ndezë llambën’ vetëm duke e prekur me lëkurë (Video)

04.04.2018 10:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Elektriciteti i lartë që ka në trup, i mundëson të ‘ndezë llambën’ vetëm duke e prekur me lëkurë (Video)

Abu Tharir nga Kerala e Indisë, ka elektricitet aq të lartë në trup, sa që i mundëson të ‘ndezë llamba’ vetëm duke i prekur me lëkurë.

Këtë ‘talent’ nëntëvjeçari e zbuloi, kur babai tij elektricist e solli në shtëpi një poç dhe ai nisi ta vinte në duar dhe këmbë, transmeton Telegrafi.

Më poshtë mund të shihni atë, teksa ndezë llambën vetëm duke e prekur, por jo gjithçka është ashtu siç duket. Në video, nuk shihet asnjëherë tërë trupi i Tharir, duke nxitur spekulime, se llamba mund të aktivizohet në ndonjë burim energjie, që fshihet prej kuadrit të kamerës.

Megjithatë, familjarët e tij pretendojnë se do ta vënë ata para publikut, për të shuar spekulimet, se ka ndonjë dredhi, ndërsa pretendojnë se ai ka elektricitet të lartë.

Kohë më parë, ka pasur raste që njerëzit kanë shfaqur momente të lirimit të elektricitetit të tepërt, por kjo ishte në masa shumë më të vogla. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Jadon Sancho objektivi kryesor i Manchester United, Djajtë e Kuq janë gati të paguajnë 70 milionë për anglezin

Jadon Sancho objektivi kryesor i Manchester United, Djajtë e Kuq janë gati të paguajnë 70 milionë për anglezin

Zbulohet ilaçi që mbron nga humbja e kujtesës në pleqëri

Zbulohet ilaçi që mbron nga humbja e kujtesës në pleqëri

Microsoft fillon punën për Windows 10 e 2020-ës

Microsoft fillon punën për Windows 10 e 2020-ës

Emiliano Salas do t’i jepet lamtumira e fundit në vendlindje, trupi i futbollistit rikthehet në Argjentinë

Emiliano Salas do t’i jepet lamtumira e fundit në vendlindje, trupi i futbollistit rikthehet në Argjentinë

Chelsea i futet garës për transferimin e Ziyech

Chelsea i futet garës për transferimin e Ziyech

Arkeologët zbuluan afreskun e rrallë të Narcisit, në murin e një shtëpie në Pompei (Foto)

Arkeologët zbuluan afreskun e rrallë të Narcisit, në murin e një shtëpie në Pompei (Foto)

Uebsajti me inteligjencë artificiale krijon fytyra që nuk ekzistojnë

Uebsajti me inteligjencë artificiale krijon fytyra që nuk ekzistojnë

Po shkëlqen në mungesë të Harry Kane, Tottenham vendos t’ia rrisë pagën koreanit Son

Po shkëlqen në mungesë të Harry Kane, Tottenham vendos t’ia rrisë pagën koreanit Son

Spektakël në NBA Rising Stars, lojtarët e talentuar amerikan triumfojnë përballë të huajve

Spektakël në NBA Rising Stars, lojtarët e talentuar amerikan triumfojnë përballë të huajve

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

Kololli flet për panenkan që i shënoi Napolit: Ishte vendim i momentit

Kololli flet për panenkan që i shënoi Napolit: Ishte vendim i momentit

Muzeu i “zemrave të thyera” në Zagreb, ku dita e Shën Valentinit është tejet e pazakontë

Muzeu i “zemrave të thyera” në Zagreb, ku dita e Shën Valentinit është tejet e pazakontë

A është e mundur të plotësosh gjumin e javës në fundjavë?

A është e mundur të plotësosh gjumin e javës në fundjavë?

Dy klubet e Prizrenit dominojnë dhe fitojnë ndaj Rahovecit e Lipjanit

Dy klubet e Prizrenit dominojnë dhe fitojnë ndaj Rahovecit e Lipjanit

Komuna Skënderaj nuk tërhiqet nga aktiviteti i lojës Ludo King

Komuna Skënderaj nuk tërhiqet nga aktiviteti i lojës Ludo King

Tre djem befasuan vajzat e shkollës, blenë lule për secilën prej tyre – për Shën Valentin (Foto)

Tre djem befasuan vajzat e shkollës, blenë lule për secilën prej tyre – për Shën Valentin (Foto)